Teplo v hale

pondělí 11.10.2010 | LŠ |  Teplo v hale

 
 
 

Vážení hráči, členové a rodiče,

 

            dovolte mi prosím, abych Vám objasnil situaci s vytápěním naší haly. Jediným problémem, který dnes neumožňuje vytápět halu a šatny, je připojení k plynové soustavě, konkrétně se jedná o venkovní připojení, zejména tzv. „protlak pod silnicí“.

            V dubnu 2010, ihned po podepsání nájemní smlouvy s SK Rapid Muglinov byla zadána celá zakázka – připojení a rozvod plynu, firmě SKATYL, která sídlí v těsné blízkosti našeho areálu a byla vybrána na základě předchozích zkušeností – s touto firmou jsme spolupracovali bez problémů i při připojení haly ve Vítkovicích. V té době nikdo nepředpokládal, že se dostaneme do problémů s připojením z důvodů dlouhých legislativních procesů, které se Vám nyní pokusím objasnit. Na začátku května byla připravena kompletní dokumentace ke stavebnímu a územnímu povolení pro připojení našeho areálu k distribuční soustavě. Po celý květen a červen jsme čekali na všechna vyjádření firem, které musely dát souhlas s možným dotčením svých sítí. Jednalo se asi o 10 firem, např. ČEZ, O2, Vodafone, T- Mobile, GTS Novera, UPC, OK, RWE, OVAK atd... seznam je k náhlednutí v dokumentaci. Po tomto dlouhém boji jsme měli vše připraveno k územnímu povolení, které může vydat pouze Magistrát města Ostravy, potažmo jej musí schválit Rada města Ostravy, která v přůběhu prázdnin bohužel nezasedá. Při prvním možném zasedání, a to konkrétně 28. 8. 2010, jsme souhlas obdrželi, avšak dalších 14 dní jsme na tento „papír“ čekali. Jen pro Vaši představu, úřady mají na toto vydání lhůtu 30 dnů. Po obdržení tohoto rozhodnutí začal proces se stavebním povolením, které bylo úřadem ve Slezské Ostravě vydáno v rekordním čase 14 dní. A to se již dostáváme na konec září, kdy jsem byl přesvědčen, že již nic nebrání k dokončení přípojky. Avšak opak byl pravdou. Další překážkou na cestě k teplu bylo tvz. Evisovo číslo, které vydávají plynárny. Toto číslo bylo vydáno minulý týden v úterý. S tímto číslem jsme opět šli za úředníky na Slezskou Ostravu, a to konkrétně pro povolení k omezení dopravy na komunikaci, ke kterému se musela vyjádřit i Policie ČR. Dotčené povolení bylo vydáno ve čtvrtek, kdy se také začalo konečně kopat!!! O tomto víkendu byl konečně proveden protlak pod komunikací. Dnes, v pondělí v 11. 10. 2010 , bude tato přípojka zaměřena. Za tři dny (domluven rekordní čas) bude protokol o tomto zaměření odnesen do RWE, kde nám opět během rekordních dvou dnů přislíbili připojení plynoměru. Věřím, že se nevyskytnou další překážky a o víkendu již bude v hale i v šatnách teplo.

            Závěrem Vám chci poděkovat za trpělivost a věřím, že pochopíte, že jsme pro konfort a  vhodné podmínky pro pobyt v hale udělali a děláme maximum.

 

 

 S pozdravem

 

Lubomír Šimon

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři