Rozhovor s Romanem Juchelkou

pátek 26.11.2010 | L.G. |  Rozhovor s Romanem Juchelkou

 
 
 

 

 

 

 

Ahoj Romane, nejprve se nám prosím představ a řekni na jaké pozici hraješ?

 

Ahoj jmenuji se Roman Juchelka a hraji na pozici obránce.

 

Jak ses dostal k florbalu?

 

K florbalu vozíčkářů jsem se dostal, díky mladším spoluhráčům někdy na přelomu roku 20007/08, při turnaji pořádaným týmem FBC ABAK Ostrava, jen tak na výpomoc, vzhledem k tomu, že jsem florbal do té doby nikdy nehrál, ale mám rád kolektivní sporty, tak jsem nabídku přijal a florbal na vozíku se mi zalíbil na tolik, že jsem u něj téměř na konci své sportovní kariéry zůstal a snažím se ho naučit.

 

Dělal jsi před tím nějaký jiný sport?

 

Před florbalem jsem se věnoval dlouhá léta basketbalu na vozíku, hrál jsem 10let za reprezentaci ČR a jako jeden z prvních tělesně postižených sportovců si vyzkoušel i zahraniční angažmá.

 

 Jak bys představil vozíčkářský tým FBC ABAK Remedicum Ostrava?

 

Náš tým je mladým a perspektivním mužstvem. Myslím, že vhodně doplněným zkušenými hráči z řad basketbalového oddílu SKV Frýdek-Místek, které se nám podařilo získat a zapracovat do týmu florbalu na vozíku.

 

Jak jsi zatím jako kapitán spokojený s probíhající sezonou a co by se dalo na naší hře ještě zlepšit.

 

Jako kapitán jsem s touto sezonou, zatím spokojen. Máme plný počet bodů z prozatím odehraných ligových kol. Na naší hře i po velmi dobře odehraných zápasech je stále co zlepšovat a to hlavně po taktické stránce hry. Prostě, ne vždy se dokážeme držet taktických pokynů trenéra a zbytečně si hru komplikujeme a to nedělá některým, jinak velmi dobrým hráčům dobře.

 

Jakého cíle by jsi chtěl v této sezoně dosáhnout

 

Cíl je jasný. Postup do Play-Off, ke kterému máme již jen krůček a připravit se na něj co nejlépe a získat vytoužený titul Mistra ČR ve florbalu vozíčkářů a udělat radost všem kteří nám fandí a starají se o nás a pomáhají.

 

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři