All Blacks nebo All White?

pondělí 24.10.2011 | R.M. |  All Blacks nebo All White?

 
 
 
Samozřejmě All White (celí bílí). All Blacks (celí černí) je přece národní ragbyový tým Nového Zélandu, který se v neděli stal po čtyřiadvaceti letech na domácí půdě v Aucklandu mistrem světa. All Blacks jsou známí svým bojovým tancem Haka, který tančí před každým zápasem a nahání tím soupeřům hrůzu. Dorostenci FBC ČPP Remedicum Ostrava žádný maorský tanec Haka v sobotu asi tančit nebudou, ale už nastoupí ve svých nových dresech. A jelikož jsou dresy, trenky a štulpny sněhobílé, ihned se naskytla přezdívka All White.

Celí bílí nastoupí v sobotu k zápasům proti Vítkovicím a Kopřivnici ve sportovní hale střední průmyslové školy ve Zlíně. Na zlínskou halu má hezké vzpomínky ročník 96. Letos na přelomu dubna a května se tam kvalifikovali na MČR a kvalifikací prošli bez ztráty bodu. 29. října by si chtěli vše zopakovat a do Ostravy přivézt všechny body. Jenže nic jednoduchého naše dorostence nečeká.

Derby totiž nikdy nemá favorita. To ví jak trenér FBC Tomáš Svačinka, tak kouč Vítkovic Jiří Gurkovský. Navíc lodivod Vítkovic působil taky v barvách FBC, takže naše hráče dokonale zná a ví co si připravit, ale v derby v posledních dvou letech se mu moc nedaří. Ještě v modrožlutém FBC Ostrava s Vítkovicemi prohrál 15:1, 6:3 a vyhrál 6:0. Loni již ve vítkovickém dresu odešel poražen hned třikrát 10:3, 6:3 a 9:2. Naši kluci tedy mají trošičku navrch a všichni se těší na další El Clásico. Hraje se od 13:00 hodin.

V 16:00 se proti ostravskému dorostu postaví dorostenci Kopřivnice. Kopřivničtí jako jediní ještě v lize nezískali ani jediný bodík a jsou v tabulce na posledním místě. Takže All White by měli vládnout jak na hřišti tak i v hledišti. A co na to trenér Tomáš Svačinka? "Chceme pokřtít nové dresy šesti body."
 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři