Chrást: Chci být platný pro tým

neděle 20.11.2011 | VG |  



Chrást: Chci být platný pro tým

 
 
 

Premiéru v dresu FBC ČPP Remedicum Ostrava má za sebou brankář Jan Chrást. Do Ostravy přišel na hostování do konce roku a uvedl se v zápase s Mladou Boleslaví. Týmu pomohl k bodu po prohře 5:6 v prodloužení.
    Honzo, jaká byla premiéra v FBC?
V podstatě to byl až na některé pasáže vyrovnaný zápas, bohužel jsme měli smůlu v koncovce. Mohlo nám tam toho spadnout více. A taky jsme bohužel udělali chyby, ze kterých soupeř těžil. Ten bod jsme si zasloužili za to, že i za stavu 2:5 jsme do toho furt šli, kluci se rozstříleli a vyrovnali.
    Jenže prodloužení trvalo jen 9 vteřin.
Ani přesně nevím, co se stalo, asi nějaká chyba, ztráta míčku a soupeř to na dvě, tři prřihrávky dával v podstatě do prázdné. Škoda.
    Jak se vůbec zrodil tvůj příchod do Ostravy? Bylo to narychlo?
Z jednoho pohledu ano. Ale já už si trénink s FBC zkusil před několika týdny. Znám se s Patrikem Posseltem a na jednom turnaji jsme se dali dohromady. Říkal mi, jestli si to nechci vyzkoušet. Zkusil jsem to, ale dál to tehdy nepokračovalo, měl jsem studijní povinnosti v Brně, nestíhal bych to. Jenže přišel pohárový zápas, chytal jsem Hattrick Brno a vyhráli jsme nějakých 9:2. Potom mi volal Lubomír Šimon, jestli si nechci vyzkoušet extraligu.
    Jaké bylo rozhodování?
Nebylo to jednoduché. V Brně jsem měl prostor, chytal jsem 1. ligu, byl jsem doma. Takový luxus. Ale rozhodl jsem se jít do neznámého, vyzkoušet si extraligu. Během pár dnů jsem se rozhodl, pak se vyřídilo hostování a před víkendem jsem přijel do Ostravy.
    Jak tě přijali kluci v kabině?
To se ještě pozná, ale nic negativního jsem nezaznamenal, ba naopak. Kluci mě hodně při zápase podporovali, byť jsme se s některými viděli poprvé podruhé. To mě potěšilo.
    Byl jsi nervózní před zápasem?
Věděl jsem, že to pro mě bude velká zkušenost. Věřil jsem si, věděl jsem, že něco odchytáno mám. A doufal jsem, že by se mi to mohlo povést. Soustředil jsem se na svůj výkon, po prvním, druhém zákroku ze mě všechno spadlo a já se plně soustředil na zápas.
    Jaká jsou teď tvá předsevzetí? Chceš být brankářskou jedničkou?
Šel jsem na hostování s tím, že dostanu šanci. To hostování je do konce kalendářního roku a mým cílem je, aby FBC mělo zájem prodloužit ho aspoň do konce sezony. Nemluvil bych o tom, že se chci dostat do branky, důležité je, abych byl platný pro tým.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři