Všechno, nebo nic, říká Ondřej Vašíček

úterý 6.11.2012 | VG |  Všechno, nebo nic, říká Ondřej Vašíček

 
 
 
Po Novém roce by se mohla v řadách áčka FBC ČPP Remedicum Ostrava objevit netradiční posila. S týmem už dva týdny totiž trénuje Ondřej Vašíček. Pamětníci teď zpozorněli – ano, je to ten, který v roce 2004 ukončil po prohraném finále se Střešovicemi svou hráčskou kariéru a florbalu se věnoval jako uznávaný mezinárodní rozhodčí.
Někdy od léta jsem si pohrával s myšlenkou to ještě zkusit. Dělal jsem rozhodcovské výkonnostní testy a oproti loňsku se moje výsledky zlepšily. Tak jsem do toho šel,“ líčí Ondřej Vašíček. Nechtěl se však vracet k florbalu na nižší úrovni, než v jaké končil. „Přiznám se, volal jsem Rolfovi (Rolf Franke – šéf FBC ČPP Remedicum Ostrava), abychom to zkonzultovali. Domluvili jsme se, že se zapojím do tréninku s áčkem. Chci si ověřit, jestli na to budu mít. Pokud bych se měl vrátit, tak jedině do áčka. Všechno nebo nic.
Zároveň si Ondřej Vašíček uvědomuje, že jeho návrat do extraligy závisí na mnoha faktorech. „Na té nejvyšší úrovni jsem končil před osmi lety. Uvidím, co na to řekne tělo, jestli na to budu mít, ať už fyzicky, nebo herně. Napoví tréninkový proces,“ povídá teď už bývalý sudí, který se spolu s Markem Nováčkem dokonce dostal i na mezinárodní listinu rozhodčích IFF. Nyní je v plné přípravě. „S áčkem mám za ty dva týdny za sebou čtyři tréninky, co se týká florbalové přípravy. Kromě toho se paralelně připravuju se svým kondičním trenérem,“ popisuje Ondřej Vašíček. „Samozřejmě nemůžeme srovnávat pohyb rozhodčích a hráčů po hřišti. Ale snažil jsem se dbát o fyzickou stránku. Poslední tři roky dbám na správnou výživu, změnil jsem stravovací návyky. Mám i aktivního psa, se kterým jsem dvakrát denně na kole a tím se v nějaké kondici udržuju,“ říká Ondřej Vašíček. „Ale nechci to přeceňovat, kondice přece jen není taková, abych mohl nastoupit do zápasu. Proto se ráno před prací připravuju s kondičním trenérem, pilujeme výbušnost, obratnost, vytrvalost, všechno potřebné.“
Srovnání s výkonností současných mladých florbalistů zatím Ondřej Vašíček tolik nemá. „Na tréninku se mnou sice běhají dvacetiletí kluci, ale jak jsou na tom, těžko říct. Otázka je, jestli florbal o tolik zrychlil. Já si myslím, že se spíš začal hrát více takticky, podle systému a vzorců. Za mých dob byl florbal živelnější a divácky atraktivnější, hrálo se nahoru dolů. Ale kondice byla důležitá i tehdy,“ zdůrazňuje Vašíček.
A jaké jsou ohlasy na jeho rozhodnutí zkusit comeback? „Odezva byla vesměs kladná, všichni jsou zvědaví a v očekávání, zda do toho půjdu. Někteří mě zrazovali, respektive říkali, ať zvážím, jestli na to budu mít. Ale když to nezkusím, nebudu to vědět,“ podotýká adept na místo v extraligovém áčku FBC ČPP Remedicum Ostrava. „Nechci se však rozhodovat ihned, jsme domluvení na dvouměsíční přípravě. Tak za měsíc se uvidí, zda do toho jít, nebo ne. Navíc je tam trenér a ten řekne ano, máš na to, nebo ne. Byla i šance zapojit se hned, ale teď nechci figurovat ani jako náhradník, chci se připravit co nejlépe.
Kouč Libor Hrček dalšího hráče v přípravě vítá. „Mezi námi je všechno v pohodě. První avízo dostal od Rolfa, navíc teď má jiné starosti než návrat nějakého Vašíčka. Má jiné starosti, tým určitě nehraje podle jeho představ,“ říká Ondřej Vašíček a připouští, že ani jemu není zcela lhostejný osud FBC ČPP Remedicum Ostrava. „Nějaké procento při mém rozhodování svou roli hrálo. Viděl jsem pár zápasů a je to takové hodně utrápené, kluci se hledají. Dalo by se říct, že to byl poslední impuls. Chci pomoci tváři týmu a hře, třeba jako hecíř.“
 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři