Představení partnerů FBC Ostrava II.

středa 15.10.2014 | TK |  

Představení nového generálního partnera FBC Ostrava, společnosti Bystroň Group.

Představení partnerů FBC Ostrava II.

 
 
 

Akciová společnost BYSTROŇ Group je stavební skupina působící
v České republice. Její historie sahá do roku 1994 a základním
předmětem její činnosti jsou všechny obory stavebnictví a související
služby. Společnost nabízí široké spektrum služeb, profesionální přístup a
dlouhodobé zkušenosti.

Na několik otázek ohledně spolupráce společnosti Bystroň Group a našeho klubu jsme se zeptali generálního ředitele pana Michala Bystroně.

Co Vás přimělo stát se hlavním partnerem našeho klubu FBC Ostrava?

Zajímavá možnost image reklamy v případě názvu naší firmy ve jménu extraligového klubu a také ta skutečnost, že poslední roky o výsledcích florbalové extraligy se naučily pravidelně informovat jak tištěná, tak i televizní média

Jaký je Váš vztah ke sportu a konkrétně k florbalu. Jak jste se k tomuto sportu dostal?

Celý život aktivně sportuji, od roku 1999 jsem aktivně pracoval u hokejové mládeže HC Poruba, od roku 2009 jako předseda mládeže HC Poruba, později HC RT TORAX Poruba, od roku 2011 jsem spolumajitel mužského A týmu, kde působím dodnes. K florbalu jsem se dostal snad v roce 1995-1996 kdy jsem se o něm dozvěděl od svého kamaráda Rolfa Frankeho, který mi přinesl ukázat fotky odněkud z Finska nebo Švédska „nějakého sportu“, kde kluci běhají v hale s hokejkami za plastovým míčkem mezi přenosnými mantinely s tím, že by tento sport chtěl dělat v Ostravě. Plácli jsme si, koupil jsem si myslím jeden mantinel za 5 tisíc a od té doby jsem už u florbalu zůstal, přes rok 2008 kdy jsem byl partnerem MS ve florbalu v Ostravě, po nynější formu spolupráce.

Již v minulých letech byla Vaše společnost partnerem klubu. Navštěvoval jste extraligová utkání nebo se na ně chystáte až v letošní sezoně?

Své návštěvy extraligových utkání v minulých sezónách bych bohužel spočítal na prstech jedné ruky. Mám v Ostravě několik firem, které aktivně řídím plus po večerech své povinnosti v hokejovém klubu v Porubě, takže času opravdu moc nemám. Letos se budu snažit nějak hokej a florbal skloubit dohromady.

Jak vy osobně vnímáte florbal a jeho rozvoj?

Když před těmi mnoha lety byl u mě na firmě Rolf, nevsadil bych si na nějaký florbal ani korunu, svůj příspěvek jsem bral spíše jako pomoc kamarádovi. Dnes vidím, že z florbalu se stal fenomén dnešní doby a to především tím, že je pro rodiče i školy např. ve srovnání s ledním hokejem, je v pohodě finančně dostupný. Takže přirozeně podle mě bude tento sport ještě dále stoupat i když všechno má své hranice a tradiční české sporty jako hokej, nebo fotbal ještě dlouho v návštěvnosti podle mě neporazí. Ale je to jiné město od města, v Ostravě má každý sport strašně velkou konkurenci v podobě širokého výběru sportů, na menších městech, kde fotbal a hokej nemají, jsou ambice florbalu vyšší.

Podporuje Vaše společnost ještě další sportovní kluby? Které?

Ano, podporuje.  Jak jsem výše uvedl, již asi 15 let finančně podporujeme HC RT TORAX Poruba, letos navíc sponzorujeme extraligové hokejisty Vítkovic, mnoho let jsme partnery golfových turnajů na ostravsku. Ale naše podpora není jen o sportu, mnoho peněz ročně věnujeme na charitu a různým občanským sdružením, které ve své náplni mají pomoc postiženým, nebo opuštěným dětem v dětských domovech, kupujeme nebo přispíváme na pomůcky nepohyblivým lidem v rehabilitačním ústavu v Hrabyni, sponzorujeme mnoho kulturně společenských akcí na ostravsku od Collours of Ostrava, přes dětské dny v ZOO, po dny Slezské, nebo třeba také sponzorujeme pár zvířat v ostravské ZOO. Naše firma si velmi zakládá na společenské odpovědnosti vůči těm , kteří si nemohou dovolit základní potřeby, potřebné ke svému životu.


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři