Ženy čeká o víkendu další cesta do Prahy

pátek 9.10.2015 | Michal Chadim |  

Již potřetí za sebou se ostravské florbalistky podívají v rámci extraligy do hlavního města, kde je tentokráte čekají hráčky Vinohrad.

Ženy čeká o víkendu další cesta do Prahy

 
 
 

Extraliga žen má o víkendu na programu své čtvrté dějství, ve kterém ostravské florbalistky absolvují již svou třetí návštěvu hlavního města v řadě za sebou. Po neúspěšném zápase proti ELITE a Herbadentu, je tentokráte čekají tým Sokolu Královské Vinohrady.

Svěřenkyně Viléma Svobody a Pavla Doubka se v minulém ročníku zachránily až v baráži, když v play down nestačily na ELITE Praha. Loňský kádr se příliš nezměnil a tak i v letošním ročníku stojí v jeho středu bývalá reprezentační kapitánka Zuzana Macurová a talentovaná Anet Tvrzniková, která stále ještě bojuje o nominaci na prosincové mistrovství světa ve Finsku.

Vinohrady mají v letošním ročníku na svém kontě jediné vítězství a to proti Jičínu z prvního kola, poté zaznamenaly dvě porážky nejprve doma proti ELITE a pak v posledním kole proti Olomouci. V tabulce tak mají tři body a patří jim devátá pozice.

To Ostrava po dvou venkovních porážkách proti Elite a Herbadentu si v posledním kole konečně připsala první vítězství proti Jičínu a posunula se tak na osmou příčku extraligové tabulky. Tento zápas se povedl Veronice Káčové, která v zápase zaznamenala sedm bodů do kanadského bodování. Svou kanonádu okomentovala slovy: „ V nadsázce mohu říct, že to asi nejspíš bylo proto, že jsem měla své ponožky pro štěstí.  Nedokážu si to sama vysvětlit, že se mi v letošní sezóně tak daří.“

Oba týmy se letos potkaly již dvakrát v přípravě a to konkrétně na Ostrava Cupu. V obou dvou případech vyhrály Ostravanky. V základní skupině 6:4 a pak ve finále 6:3. Na předvedenou hru na Ostrava Cupu by chtěl navázat i trenér Robenek, který o soupeřkách svých svěřenkyň říká: „Opět nás čeká cesta do Prahy, kde se utkáme proti Vinohradům. S nimi jsme se v přípravě utkali dvakrát na Ostrava Cupu. Chtěli bychom z těchto zápasů čerpat, stejně tak jako nejspíš náš soupeř a chceme tam jednoznačně vyhrát.  V minulém kole se nám povedl zápas s Jičínem, na který máme v plánu navázat.  Musíme teď sbírat body, neboť nás teď čeká série lehčích soupeřů a máme na to se v těch zápasech o ty body poprat.“

Podobně jako trenér to vidí i hrdinka posledního zápasu, Veronika Káčová. „Čeká nás další cesta do Prahy. Myslím, že by to mohl být dobrý zápas a pokud se nám podaří zopakovat poslední výkon, tak si přivezeme další body. S Vinohrady jsme odehrály poslední zápasy na WOC a to rovnou dvakrát a pokaždé jsme vyhrály, snad se tato šňůra nepřeruší.“

Ze zápasu bude tradičně k dispozici podrobný online přenos prostřednictvím serveru onlajny.com a k dispozici bude také stream na serveru tvcom.cz.
 

Související zápas

4.kolo

sobota 10.10.

 

1:9

 


Vinohrady

Ostrava


Report

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři