Wolfová: Mám obrovskou radost ze svého gólu

neděle 11.10.2015 | lova |  

Benjamínek v extraligovém týmu žen, sedmnáctiletá Iveta Wolfová, se ve čtvrtém kole proti Vinohradům poprvé v nejvyšší české ženské soutěži prosadila. Její pocity si můžete přečíst v rozhovoru.

Wolfová: Mám obrovskou radost ze svého gólu

 
 
 

Už se blížil závěr zápasu, kdy ostravské ženy vedly nad Královskými Vinohrady už 7:1. V 55. minutě hry se však na míček dostala věkem juniorka Iveta Wolfová a zaznamenala svůj první gól v Extralize žen. „Barča (Barbora Lichnová, pozn. redakce) se dostala za bránu, dala mi přihrávku z první a já jsem míček také z první umístila do brány,“ popisuje celou situaci střelkyně gólu.

Hráčka s číslem třináct neskrývala pocity, a jak bývá u florbalistů zvykem, nechala si na památku z tohoto úspěšného dne míček, který umístila do sítě: „Měla jsem radost, čekala jsem na tento gól čtyři kola a nakonec se to podařilo. Jsem strašně ráda.“

Ženský extraligový tým Ostravy do této sezóny hodně „omladil“ a zkušené hráčky týmu mezi sebe musely přijmout hned několik o hodně mladších členek. „V týmu jsem spokojená, je to dobrý kolektiv, holky mě hned k sobě přijaly,“ vysvětluje Wolfová.

Iveta Wolfová

#13

útočník

Není tajemstvím, že Ostrava a Opava mají mezi sebou kontakty, právě z opavského florbalového týmu si Wolfová našla cestu do FBC. „Dříve jsem za Ostravu jezdila na letní turnaje jako je Prague Games apod. Oficiálně hraji s Ostravou první sezónu. Trenéři Ostravy mě oslovili a domluvili se s trenérem Novákem s tím, že se do Opavy mohu kdykoliv vrátit. Nastupuji i za juniorky FBC, odehrála jsem jeden zápas proti Vítkovicím, který jsme vyhrály, a vstřelila jsem také jeden gól,“ popisuje cestu do týmu a úspěch v juniorkách rodačka z Uhlířova.

Wolfová si také musela zvyknout na mnohem větší tréninkovou zátěž, než měla v Opavě, a to hlavně v letní přípravě. „Soustředění bylo obtížné, ale to se dalo očekávat, když ženy hrají nejvyšší českou soutěž. Nejvíce mě bavily kruhové tréninky ve FitParku. Nejméně se mi zamlouval ovál, ale ten je také zapotřebí, aby se člověk dostal do formy, aby netrpěl během sezóny. Tréninky byly dobře dělané pro to, co potřebujeme, a co přeneseme do hry,“ vysvětluje na závěr letní dril nováček v ostravské ženské složce.


 

Související zápas

4.kolo

sobota 10.10.

 

1:9

 


Vinohrady

Ostrava


Report

Preview

Ženy čeká o víkendu další cesta do Prahy(09.10.2015)

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři