Vavrečková: Na Ostravě se mi líbí, že je tu mladý tým a mohu s ním pracovat

středa 14.10.2015 | Michal Chadim |  

Realizační tým ženské složky zaznamenal v minulých dnech rozšíření o reprezentační asistentku trenéra juniorské reprezentace Karin Vavrečkovou, která se v zápase proti Vinohradům poprvé postavila na lavičku ženského A-týmu. Po zápase jsme se ji zeptali na pár otázek, týkajících se její činnosti v klubu.

Vavrečková: Na Ostravě se mi líbí, že je tu mladý tým a mohu s ním pracovat

 
 
 

Karin, jak byste zhodnotila váš první zápas na lavičce ženského týmu Ostravy?

Musím říct, že žasnu, neboť mě holky obrovsky překvapily předvedenou hrou. V první třetině to možná tak nevypadalo, ale o přestávce jsme si řekly pár věcí a hra se asi i díky tomu zlepšila. Holky bych chtěla moc pochválit!

Během zápasu bylo vidět, že jste několikrát holkám radila. Čeho jste si v průběhu zápasu všimla?

To jsem celá já, ukecaná . Vždycky se snažím holkám pomoct. Sdělila jsem jim nějaké moje poznatky a zkušenosti, které jsem nabrala za mou kariéru.  Bylo to hlavně, co se týče obrany, dále situace dva na jednoho a jak to řešit. Prostě takové různé vychytávky.

Druhá výhra proti jednodušším soupeřům asi týmu hodně pomohla.

Tohle pak hraje hodně s tou psychikou. Holky uvidí, že jim dokázaly dát devět gólů, tak je to nakopne do dalších zápasů. Zápas s Vinohrady byl pro tým hodně důležitý, ale to je každý.

O víkendu čeká holky další jednodušší soupeř – Olomouc. V zápase asi budete chtít navázat na předvedenou hru z vítězných zápasu.

Neřekla bych, jednodušší, soupeře nikdy nemůžete podcenit. V zápase proti Olomouci budeme chtít předvést minimálně stejný výkon, ne-li ještě lepší. Určitě jsem si už z dnešního zápasu odnesla pár věcí, které se budu snažit postupně zlepšovat – od toho tady jsem.

Odbočme od týmu a přejděme k vám. Proč jste se rozhodla pro Ostravu?

Tak těch okolností je spousta. Kdybych to měla tak nějak shrnout, tak jsem dostala nabídku, která se neodmítá. Chci dělat florbal, což mi vedení Ostravy umožnilo i na extraligové úrovni a mám k tomu patřičné podmínky. Na Ostravě se mi líbí, že je to mladý tým a mohu s ním pracovat a věřím, že o něm v budoucnu uslyšíme.Samozřejmě to nejsou to jediné důvody. Ostrava je můj domov a mám tady rodinu. Maminka byla hodně šťastná, když jsem přijela domů s tranzitem a řekla: „ Mami jsem tady“. (směje se …) Nejen ona..

Stále jste ještě asistentkou trenéra juniorské reprezentace. Takže další činností bude sledovat i reprezentační hráčky.

Ano, to byla další věc, proč jsem se rozhodla pro Ostravu. Díky nabídce, budu mít možnost jezdit na zápasy, na které se s klubem nedostanu. Budu tak mít mnohem větší přehled o svých reprezentačních hráčkách, což je super.

Hlavní činností u klubu bude teda pomáhat Jakubovi Robenkovi s ženskou složkou?

Přesně tak. Budu pomáhat s trénováním celé ženské složky – od prcků po ženy. Těším se na to.

Viděla jste holky před svým příchodem do týmu někde hrát? 

Viděla jsem pár zápasů. Ale osobně ženskou extraligu nějaký ten pátek znám. Vím, jak týmy hrají. Hrála jsem i za Jičín, kde jsem nastoupila proti holkám, takže vím, které holky to jsou (směje se …) . Kdysi jsem taky za Ostravu hrála. Samozřejmě ta generace, kterou jsem zažila, už tady není. Zůstaly snad jen tři hráčky, s kterými jsem hrála za juniorku.

Nebylo Vám líto opustit Prahu?

Popravdě? Bylo, nechtělo se mi z ní. Byla vždycky můj sen, ale beru to jako splněno a třeba se něěěěěkdy vrátím. V Praze jsem získala své životní lásky, o ty jsem nepřišla a vzala jsem si je s sebou. Takže je to vše, jak má být.

Foto: facebook Karin Vavrečkové


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři