TS: Hodnocení trenéra Smetáka po první polovině sezóny

pátek 27.11.2015 | Michal Chadim |  

Tipsport Superliga má za sebou polovinu sezóny a proto jsme požádali trenéra mužů Martina Smetáka, aby zhodnotil polovinu sezóny

TS: Hodnocení trenéra Smetáka po první polovině sezóny

 
 
 

Trenére, máte za sebou polovinu sezóny. Můžete tedy zhodnotit dosavadní průběh a říct co se povedlo?

Povedlo se určitě to, že máme dvanáct bodů. Za těch jedenáct kol si myslím, že ten tým začínám už nějak poznávat. Můžu říct, že už dokážu odhadnout, co v kterém hráči je. Na základě výkonu z posledních zápasů, bychom mohli uhrát osmé místo. Určitě k tomu ale budeme potřebovat i trochu to štěstí, i když tohle určitě není v zápase to hlavní. Samozřejmě se může stát cokoliv.

A co se naopak nepovedlo?

Nepovedl se určitě zápas s Otrokovicemi. Na druhé straně můžeme být rádi, že jsme neprohráli i v Pardubicích, kde byl po první třetině zápas skoro rozhodnutý. Ale je vidět, že tam je morálka a srdce těch kluků, že chtějí hrát florbal.

Co marodka, jak jsou na tom hráči?

Tak vrátil se nám Jakub Plíhal, což je velká pomoc. Byl bych velice rád, když by se též uzdravil Dominik Eichner. Na tohoto hráče čekám a počítám s ním. Určitě nám pomůže  zacelit místo v sestavě, jelikož potřebujeme kvalitního centra. 

Když teď přejdeme v našem rozhovoru k samotným hráčům. Co gólmani, jak jste s jejím výkonem spokojen? 

Myslím si, že máme dva super gólmany, kteří se dokáží zastoupit, což je určitě hodně dobré. Do druhé fáze a závěrečných bojů budeme potřebovat určitě vyrovnanou dvojici. Jinak oba gólmani mají hodně práce, neboť v zápasech s těmi lepšími týmy jsme neustále pod tlakem. Tam kde potřebujeme, tam zaberou. Myslím si, že je super, že jsme tu nechali Kubu Klobučníka, který na sobě pracuje. Štěpán Laja je trochu jiný, ten už ví co potřebuje, je to velice zkušený gólman a potvrzuje své kvality. Je to vyrovnaná dvojice a hlavně se oba podporují, což je hodně důležité.

Co obranné dvojce?

Tady máme dvě dobré obranné dvojice. Další kluci jsou ještě mladí a musí se vyhrát. 

A poslední nám zůstali útočnici. Jací oni jsou?

Tak v útoku máme šest kvalitních hráčů a opět několik mladých kluků, co potřebují nabrat zkušenosti. Jak už jsem zmínil, tak obrovská škoda bylo zranění Eichnera, který hrál ve výborné formě a dával rozhodující góly. To nás trochu přibrzdilo, možná bychom i s Otrokovicemi získali nějaké body, kdyby tu byl.

Poslední otázka se bude týkat cílů pro druhou část sezóny. Jaké jsou?

My se díváme pořád dozadu, cíle jsou jasné, zkusit se udržet do osmého místa. Kdyby se to podařilo, byla by to paráda. Když to nevyjde, nedá se nic dělat a musíme to uhrát v play down. Samozřejmě musíme vyhrávat s celky, které jsou pod námi. V druhé části sezóny máme sice více venkovních zápasů. V těch by se nám ale mohlo hrát lépe, neboť kluci nebudou pod tak velkým tlakem, jako při domácích zápasech. 


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři