Výborná práce všech tří lajn i gólmana, chválil spoluhráče Matěj Smeták

pátek 28.10.2016 | VG |  

Utkání v Brně ukázalo, že osud utkání mají ve svých rukou hráči. K utkání nám poskytl rozhovor Matěj Smeták. Dal dvě branky, na další přihrál. Matěj Smeták byl důležitým článkem FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v 7. kole Tipsport Superligy, v němž ostravský tým zvítězil 5:1 v Brně.

Výborná práce všech tří lajn i gólmana, chválil spoluhráče Matěj Smeták

 
 
 

"Ale byla to výborná práce všech tří lajn i gólmana," zdůraznil Matěj Smeták.
    Matěji, jak moc vám pomohl první gól?
Říkali jsme si, že musíme dát první gól. A vzešlo to ze super práce beků. Podrželi to, dostali se ke střelbě, já stál před brankou a dostal se k dorážce. Pomohlo nám to. Ale zásadní bylo, že jsme vycházeli ze zajištěné obrany. Byla to skvělá práce všech tří lajn. Podali jsme stoprocentní výkon a chválu zaslouží i gólman Štěpán Laja. 
    Pak jste drželi Brno mimo dostřel?
Obrana je naše první stránka. Teď nemáme mančaft na přehrávání soupeře. Musíme těžit z brejků. Brno bylo sice lepší na hokejce, ale dnes jim to nešlo.
A vám znovu vyšel úvod další třetiny.
To bylo díky vynikající práci Dominika Klimschi. Uvolnil se v rohu a našel mě zapomenutého před brankou. Dostal jsem to na hůl a dal jsem to gólmanovi do mezírky pod rukou.
Nejdůležitější ale bylo, že po snížení Brna jste vstřelili dvě slepené branky, ne?
Tam trenér zavelel, že se nemáme ničeho bát. A Vojta Malajka i Dominik Eichner to vzali skvěle na sebe. Prošli přes půl hřiště, překvapili hráče soupeře i brankáře, kteří čekali, že to budou rozehrávat doleva, doprava. Oni si došli až ke střele a dali identické góly. Pro nás to bylo to nejlepší.
     Třetí část poznamenalo hodně vyloučení. Tekly domácím nervy?
Prostě bojovali. Ale my je máme zkouknuté. Chodí do šesti v každém zápase, ve kterém ve třetí třetině prohrávají o tři góly, už někdy v 10. minutě. Podle mě se to dá ještě hrát a je to chyba. Ale oni to otevřou, jenže my se toho nebojíme, napadáme je. Takhle jsme vybojovali míček s Míšou Sládkem. Já ho vypíchl, on pak dával gól do prázdné.
     Povzbudí taková výhra hodně?
Po Spartě  a Pardubicích, tedy zápasech, které měly být naše, to určitě povzbudí. My dokážeme hrát se silnými. Na Vítkovice nebo Boleslav se dokážeme hecnout, proti papírově slabším je tam blok.
    Tak teď vás prověří Kladno. 
To bude zápas o to, kdo zůstane dole. Kladno dneska taky vyhrálo a má devět bodů. Jenže my se chceme odrazit. Do poloviny základní části zbývají tři zápasy a my bychom rádi měli 15 bodů, to by bylo super. Udělali bychom krok do play-off. To je ale ještě hodně daleko. 
    Před Kladnem moc času nemáte. Je to dobře, nebo špatně?
Domů přijedeme v jednu nebo ve dvě ráno, kluci si asi budou chtít odpočinout. Ale my trénujeme každý den, takže to bude v pořádku. Dáme si regeneraci, trénink a v neděli na ně vletíme.

 

Související zápas

8.kolo

pátek 28.10.

 

1:5

 


Brno

FBC Ostrava


Report

Preview

Po poháru i v lize - muže čeká Brno(27.10.2016)

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři