Útočník Smeták: Hráči Tatranu měli štěstí

neděle 8.1.2017 | VG |  

Prohrou 2:6 s Tatranem Střešovice načali florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava nový kalendářní rok i druhou fázi základní části Tipsport Superligy. V utkání hraném netradičně v Plzni je provázela smůla.

Útočník Smeták: Hráči Tatranu měli štěstí

 
 
 

"Na zápas jsme se moc těšili, protože pauza od Vánoc byla dlouhá a tréninků bylo hodně. Už to chtělo jít do hry. Do Plzně jsme jeli den předtím, abychom se připravili a zvykli na povrch. Chtěli jsme body, aspoň jeden, ne-li rovnou tři. Měli jsme videopřípravu, víme, co hrajou, byli jsme dobře připravení."
     Zlomily vás tři rychle inkasované góly z poloviny zápasu ?
Neřekl bych, že to mělo velký vliv. To my jsme měli v první třetině pět nebo šest gólových šancí, mohli jsme vést 5:1. Ale pak přišla ta jejich smršť.
     Byl to momentální výpadek ?
Ty góly si pamatuju přesně, byly to krásně umístěné střely do víka. Bylo to prostě štěstí hráčů Tatranu, sedlo jim to. Nepředcházely tomu žádné naše individuální chyby, že bychom ztratili balon při rozehrávce.
     Na konci druhé a začátku třetí třetiny jste ale zápas zdramatizovali...
Míša Sládek dal gól z dorážky dvě střídání před koncem druhé třetiny, pak jsme nastoupili do třetí s tím, že je ještě furt dost času. Podle pokynů trenérů jsme změnili hru, hráli jsme s jedním obráncem, abychom šli do tlaku. Podařilo se nám gólově hned první střídání, i dál jsme tlačili, byli jsme lepší, oni často nevěděli, kam skočit.
     To byl opravdu gólman Rebro tak neprůstřelný ?
Já si úplně nemyslím, že je to tak dobrý gólman, ale měl životní zápas. Určitě chytil třicet střel, z toho patnáct gólových, i na oba góly, které dostal, si sáhl, prostě neskutečné, to co předvedl. Filip Hrabal šel sám na branku dvakrát, já taky... 
     Trenér vás ale chválil, že bod jste si zasloužili a že když ten výkon zopakujete v sobotu, bude to super a body přijdou.
Tabulka extraligy je tak našlapaná, my body s Bohemkou potřebujeme. V extralize jsem snad nikdy nezažil, aby všechny týmy vespod měly přes deset bodů, vždycky byly dva, které visely daleko vzadu. To jen ukazuje, že se liga vyrovnává. My vyhrajeme s Brnem, Brno porazí Vítkovice, Kladno vyhraje s Chodovem... S Bohemkou prostě musíme vyhrát, bude to pro nás klíčový zápas sezony. Dá se říct, že klíčových zápasů už bylo dost, ale tenhle bude asi nejdůležitější. Pak máme doma Chodov a Boleslav, to jsou těžší mančafty.

Fotogalerie

                                             

Kompletní fotogalerie

 

Související zápas

15.kolo

neděle 8.1.

 

6:2

 


Střešovice

FBC Ostrava


Report

Preview

Těžká prověrka se Střešovicemi(06.01.2017)

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři