Série nás stmelila, říká Skácelová

neděle 19.3.2017 | VG |  

Střelkyní rozhodující sedmé branky v rozhodujícím sedmém zápase čtvrtfinálové série byla Romana Skácelová. Její trefa posunula družstvo FBC ČPP Bystroň Group Ostrava k výhře nad FbŠ Bohemians v zápase 9:6, v sérii 4:3 a tím pádem do boje o Superfinále.

Série nás stmelila, říká Skácelová

 
 
 

"Byl to jen jeden dílek celé této neuvěřitelné vítězné skládačky," říká Romana Skácelová.
    Na sedmý zápas přinesla první třetina hned slušnou přestřelku, že ?
Myslím, že se naplno projevila délka série, především to, že jsme za posledních devět dní sehrály pět zápasů. Bylo to celkově z obou stran takové unavené, obrany nestíhaly. Dalším faktorem, který na to měl vliv, byla určitě velikost hřiště, poprvé v sérii jsme se vlastně utkaly na velkém hřišti, což samozřejmě znamená více herního prostoru pro obě strany a pramení z toho i více gólů.
    Byly jste nervózní ? Dvě třetiny jste musely dotahovat ?
Možná trochu, hlavně za stavu 5:3 pro Bohemku v půlce zápasu, tam jsme měly trochu krizi. Byla to pro nás nezvyklá situace, v takové jsme v posledních třech zápasech nebyly, prohrávaly jsme vždycky maximálně o gól, a to jen chvíli. Včera se nám naštěstí povedlo se rychle gólově dotáhnout, semkly jsme se a věřily, že to dokážeme strhnout na naší stranu, úžasní diváci nás hnali dopředu.
    Prý jste měly na začátku druhé části zamčené spoluhráčky v kabině ? Domácí v té době nastřelily tyčku. Fakt se taková kuriozitka přihodila ? 
No bohužel opravdu ano :-) Nějaký komunikační šum způsobil, že mi dvě moje spoluhráčky z útoku zůstaly uvězněné za zamčenými dveřmi šatny. Všimla jsem si toho asi ve 20. sekundě druhé třetiny, když jsem se s nimi chtěla domluvit, kdo koho bude střídat. No a ony tam nebyly. Nastala chvilková panika, ale vše jsme zvládly, ve druhé minutě už stály vedle mě, zasmály jsme se tomu a hrály dál.
    Co se stalo, že jste ve třetí třetině nasypaly soupeřkám pět branek? Odešly fyzicky, nebo psychicky ?
Hlavně konečně taky štěstí stálo na naší straně. Bylo to vyrovnané utkání, v některých situacích nám tam míček skákal po brankové čáře a na druhé straně i některé naše góly nepostrádaly notnou dávku štěstí. Podařilo se nám dát dvě slepené branky během 20 sekund, skóre se otočilo, my byly úplně v laufu, Bohemka psychicky dole. Celá série se všemi svými zvraty nás hrozně stmelila, v ten moment jsme věděly, že takovou příležitost už nepustíme.
    Jaké to je být střelkyní vítězné branky v rozhodujícím sedmém zápase ?
Je to samozřejmě fajn, ale byl to jen jeden dílek celé této neuvěřitelné vítězné skládačky, na které má podíl úplně celý tým a také naši fanoušci, kteří nás hnali za vítězstvím, ať už na domácích zápasech nebo ve středu a včera v Praze. Moc děkujeme.
    Pochválí vás doma ?
No to se uvidí, ale snad jo :) S gratulacemi se po zápase přímo roztrhl pytel, až mě překvapilo, kolik lidí tuhle sérii sledovalo a fandilo nám. 
    Máte před sebou semifinále. Troufnete si na dalšího soupeře ?
Určitě, volbu Vítkovic jsme čekaly, nemáme co ztratit, jsme teď psychicky neskutečně nahoře, budeme bojovat o každý metr na hřišti a nedáme nikomu nic zadarmo.

 

Související zápas

CF7

neděle 19.3.

 

6:9

 


Bohemians

FBC Ostrava


Report

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři