Boj o Superfinále je tu

pátek 24.3.2017 | VG |  

Po výtečném čtvrtfinálovém představení, ve kterém florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava předvedly výjimečný obrat a Bohemians udolaly 4:3, přestože prohrávaly již 0:3, čeká tým extraligové semifinále. V boji o postup do Superfinále se v městském derby střetnou s Vítkovicemi.

Boj o Superfinále je tu

 
 
 

"Těšíme se, a byť respektujeme sílu soupeře, tak jsme v semifinále extraligy a nic jiného než vyhrát nemůžeme chtít," prohlásil kouč FBC Ostrava Jakub Robenek. Narážel tak na fakt, že Vítkovice ovládly základní část a z 66 možných bodů jich získaly 63. "Teď však pro nás slova jako "nejde" nebo "nemůžeme" neexistují. Dáme do toho všechno, a byť třeba prohrajeme 0:4 na zápasy, tak budeme chtít odejít se ctí. Ale jak říkám, primárně jdeme vyhrát,“ zdůraznil Robenek.
Trenér totiž věří, že když jeho svěřenkyně zvládly fyzicky i psychicky náročnou sérii s Bohemians, mohou překvapit i dalšího soupeře. "To, co se nám povedlo, je poměrně unikátní napříč všemi sporty. A je to samozřejmě krásné, když se to povede."
Vítkovičtí si před semifinálovou volbou zahráli na prognostiky. "My jsme s tímto vývojem tak nějak tajně počítali, takže se nám, dá se říci, splnilo přání. Čekáme boj v krásné atmosféře," konstatoval vítkovický trenér Jiří Velecký.
A hráčky FBC Ostrava volbou vítěze základní části zaskočené nebyly. "Volbu Vítkovic jsme čekaly. Nemáme co ztratit, teď jsme psychicky neskutečně nahoře. Budeme bojovat o každý metr na hřišti a nedáme nikomu nic zadarmo," prohlásila Romana Skácelová, autorka vítězné branky z rozhodujícího sedmého zápasu čtvrtfinále.

Semifinálová série začne ve Sportovním cetntru Dubina, tedy na domácím hřišti Vítkovic, prvním zápasem v sobotu v 16 hodin. Druhý duel se bude hrát tamtéž v neděli od 15 hodin.


 

Související zápas

SF1

sobota 25.3.

 

14:6

 


Vítkovice

FBC Ostrava


Report

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři