Musíme hrát zodpovědně a koncentrovaně, nabádá Tomšová

neděle 26.3.2017 | VG |  

Ani spousta výtečných zákroků brankářky Veroniky Tomšové nezachránila florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava od dvou proher v úvodu semifinálové série s Vítkovicemi. Družstvo FBC ostrava prohrálo na favoritově hřišti 6:14 a 5:11.

Musíme hrát zodpovědně a koncentrovaně, nabádá Tomšová

 
 
 

     Veroniko, jak se vzpamatovat z takových dvou "přídělů" ?
Snad právě ty dva zápasy byly dostatečný budíček. Na nás je teď konečně vstát a začít hrát naši hru.
     Byly ty dva zápasy hodně studenou sprchou po čtvrtfinálovém postupu ?
Dobře jsme věděly, že Vítkovice budou oproti Bohemians ještě daleko silnějším soupeřem. Bohužel jsme se nejspíš smířily s postupem do semifinále a myslely si, že tuhle sérii už nějak "doplácáme". Doufám, že nám první dva zápasy daly jasný impulz k tomu, že takhle se semifinále rozhodně nehraje.
     Přitom jste v sobotu začaly dobře, brzy jste vedly 2:0. Pokud si pomůžu frází, "poškádlily jste hada bosou nohou" ?
V sobotu se nám sice podařilo vstřelit dva rychlé góly. Ale dle mého nemůže nic soupeře nakopnout tak jako to, že po dvou minutách prohrává 0:2. Škoda, že jsme druhý gól nepřidaly až třeba v páté minutě. Zápas se mohl odvíjet jinak. 
    Vyčítáte si některý inkasovaný gól, nebo šlo většinou o nechytatelné záležitosti ?
Samozřejmě že některé góly jdou i za mnou. V průběhu zápasu se mi stávalo, že jsem často spekulovala a svůj postoj upravovala. Například při přečísleních jsem čekala nahrávku a nebyla tak stoprocentně připravena zasáhnout proti střele, z toho pak pramenily laciné góly. 
    Vítkovice ztratily v základní části pouze tři body z 66 možných. Je to vůbec soupeř k poražení ?
Tři body ztratily, takže to soupeř k poražení evidentně je. Navíc porážku utrpěly v Židenicích, to nám ukazuje, že to není nic nereálného z pozice klubů mimo top 3. Jestli je ale chceme porazit, musíme hrát zodpovědně a koncentrovaně.
    Budete si teď připomínat zápasy s Bohemians, ve kterých jste hrály na pokraji vyřazení a uspěly jste ?
Toto téma padalo v kabině už o víkendu. Bylo to sice pěkné, ale teď je to nový soupeř, nová série a na to bychom se měly soustředit. Jít zápas od zápasu a nemyslet na to, co bylo nebo bude.
    Čekají vás dva zápasy v domácím prostředí. Může hrát roli třeba větší fanouškovská podpora, nebo v semifinálovém ostravském derby domácí prostředí tolik neznamená ?
Určitě znamená. Není nad to hrát doma a mít v hledišti pověstného sedmého hráče. Doufám, že se naši fanoušci nenechají zahanbit a přijdou ukázat, že kotel na Dubině se tomu našemu nemůže rovnat.


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři