Série se lámala ve třetím zápase, řekla Skácelová

neděle 2.4.2017 | VG |  

Bojovaly do úmoru, snažily se nějak vyzrát na vítězky základní části. Ale florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v semifinále extraligy vítkovické družstvo nepřelstily.

Série se lámala ve třetím zápase, řekla Skácelová

 
 
 

"Bohužel se nám celkově v sérii nepovedlo odehrát zápas, ve kterém by nám fungovalo vše," uznala po semifinálovém vyřazení zkušená opora družstva FBC Ostrava Romana Skácelová.
    Romano, proti Bohemians se vám zázrak povedl. Věřily jste, že by to šlo i proti Vítkovicím, nebo vám probleskla myšlenka, že napodruhé by to bylo z říše snů ?
Asi bylo, Vítkovice jsou natolik zkušený tým, který je těžké porazit i jednou jedinkrát, natož čtyřikrát. Celá série se podle mě zlomila hlavně v sobotu, byl to náš nejlepší zápas, bohužel ani tak to na vítězství nestačilo. 
     Čtvrtý duel jste prohrály poměrně jednoznačně. Byl to obraz reality, nebo jste byly příliš nervózní ?
Nemyslím si, že bychom byly nervózní, to není ten správný výraz. Chtěly jsme hrát aktivně, bez respektu, někdy šla vidět až taková křečovitá snaha, ze které pak ale pramenily chyby, a ty Vítkovice umí výborně trestat. Celkově se nám v sérii nepovedlo odehrát zápas, ve kterém by nám fungovalo vše - v zápasech na Dubině se nám dařilo do útoku, dokázaly jsme dát Vítkovicím dost gólů, ale úplně jsme vyhořely v obranných činnostech. Naopak v sobotním domácím zápase jsme předvedly zlepšenou obranu, dostaly jsme vlastně jen pět gólů, z toho jeden do prázdné, ale pro změnu nám to moc nešlo do útoku, na tři vstřelené góly se s Vítkovicemi těžko vyhrává.
     Na čem budete muset zapracovat, abyste mohly v příští sezoně vzdorovat těm nejlepším ?
Určitě na rychlosti hry, především když jsme na míčku, tím nás týmy z vrchu tabulky většinou přehrávaly, třemi rychlými přihrávkami dokázaly dostat balónek od vlastní branky až do té naší. My naopak spoustu míčků v přechodové fázi ztrácíme, čímž soupeřkám šance darujeme. A na jedné věci už jsme vlastně zapracovaly - dokázaly jsme konečně porazit někoho z první čtyřky, teď už víme, že to jde, a doufám, že v příští sezóně to zdravé sebevědomí dokážeme přenést na hřiště především právě do zápasů s čelem tabulky.
    Máte po sezoně. Jaká byla z vašeho pohledu, jak na ni budete vzpomínat ?
I přes jednoznačné semifinále s Vítkovicemi, které teď máme v hlavách především, byla sezona určitě úspěšná. Prošly jsme poprvé v historii přes čtvrtfinále, a to ještě takovým neskutečným způsobem - tyhle věci se nezapomínají. Tolik emocí, kolik čtvrtfinále přineslo, jsem ještě ve florbale nezažila, což hovoří samo za sebe.
    Už víte, jaká bude rozlučka se sezonou? Sejde se celé družstvo třeba někde na kafi nebo na něco ostřejšího ?
Zatím jsme to neřešily, ale nějaká rozlučka určitě bude, je potřeba ten úspěch náležitě oslavit :-)
    Jaký je plán pro příští dny ? Ještě budete trénovat, nebo si odpočinete od florbalu ? A jak si odpočinete ?
My starší si odpočineme, juniorky, které tvoří podstatnou část našeho týmu, vrchol sezony ještě čeká, takže tam moc na odpočinek není prostor. Mě osobně čekají ještě nějaké zápasy za naše béčko, na to se moc těším. A taky budu mít konečně více času na děti, poslední měsíc byl florbalově hodně náročný, tak si to musíme vynahradit :-)

Fotogalerie

                                           

Kompletní fotogalerie

 

Související zápas

SF4

neděle 2.4.

 

5:12

 


FBC Ostrava

Vítkovice


Report

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři