FBC chce zpátky na výsluní

pátek 7.4.2017 | VG |  

Už nás nebavilo se jen dívat, jak jiní hrají semifinále. Takové je stručné motto vedení klubu FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, které se rozhodlo znovu vrátit klub s vynikající historií na špičku nejvyšší domácí soutěže.

FBC chce zpátky na výsluní

 
 
 

K tomu by měly dopomoci posily mladého kádru. První oznámenou je Martin Ostřanský, jenž se do Ostravy vrací po dvanácti sezonách strávených ve Švýcarsku. "V hledáčku máme další hráče, rozjednáno je to velmi nadějně,“ prohlásil Lubomír Šimon z vedení klubu. "Skončili jsme s investicemi do areálu, teď chceme vytáhnout tým zpátky do finálových let, přitáhnout diváky a vrátit klub tam, kam patří."
Vedení přitom ví, že to nebude nic jednoduchého. "Pro ty cíle, které jsme si stanovili, bychom sem rádi dostali minimálně tři hráče kvalit Martina. Teď máme jeden z nejmladších mančaftů v Superlize a potřebujeme hlavně zkušenost, tedy starší zkušené hráče. Proto se nesnažíme úplně o mladé hráče," vysvětloval Šimon a pokračoval: "Talentů máme dost, jsou tu Sládkové, Kuczerové a další, kteří první sezonu mezi muži zvládli výborně. Zároveň nechceme jít cestou Mladé Boleslavi, která má tým plný hvězd, na tom jsme se shodli s Martinem. Teď oslovujeme naše hráče v zahraničí, kteří tu mají kořeny, v další fázi i hráče z jiných měst. Vedeme různá jednání, třeba já se jedu na Slovensko podívat na semifinále, kde máme vytipované tři hráče."
Martin Ostřanský má v klubu hráčskou smlouvu na dva roky, nebude však "jen" hráčem. "Chceme čerpat jeho zkušenosti ze světa a reprezentace, určitě bude platným členem realizačního týmu," řekl Šimon. Ostřanský by tak měl pomoci třeba v přípravě tréninkových plánů nebo v taktické přípravě na zápasy. "S trenérem Martinem Smetákem jsme měli sezení, návrat Martina přivítal. Celou dobu měl požadavky na zkušenější hráče, protože mladíci v kádru nejsou takticky vyzrálí a vyhraní. A Martinově pomoci je nakloněný. Kouč vzešel z hokejového prostředí a každá rada z toho florbalového je užitečná. I on sám je rád, že bude mít člena týmu, který může přispět k tréninkovému plánu, k taktice. Mělo to jenom kladný ohlas," podotkl Lubomír Šimon. Sám Ostřanský plánuje, že v budoucnu se bude trénování věnovat více. "Chci pomoct juniorům, mladým hráčům. Bavili jsme se o spolupráci do budoucna s vedením klubu, protože chci zůstat u florbalu. Trénovat jsem dříve nechtěl, postupem času mě to ale začíná bavit. Poslední dva roky ve Švýcarsku mě to chytilo, chtěl bych to dělat i v FBC," poznamenal florbalista, který už jednou jako kouč, i když ještě před odchodem do ciziny a jako hodně mladý, přivedl juniorku FBC Ostrava k titulu.
"FBC má mladý mančaft, proto se teď hodí zkušenější hráči. Něco snad přinesu já, třeba pomůžu s taktickou připraveností. Každý hraje jiným systémem a tým na to musí být připravený. Taky se musí vrátit vítězná mentalita," zdůraznil Martin Ostřanský, který je ve 34 letech jednoznačně nejstarším hráčem v týmu. Filipu Heczkovi je 27, Matěji Smetákovi 25, Patriku Šimíčkovi 24, ostatní, s výjimkou gólmana Štěpána Laji, jsou podstatně mladší.
"Těší mě i fakt, že při individuálních sezeních s hráči po sezoně jsem se poprvé setkal s tím, že nikomu nebude vadit jedna tréninková jednotka v týdnu navíc. Kluci se chtějí zlepšovat, nikdo se na nikoho nevymlouval. Ani autokrativní práce trenéra Smetáka nikoho nevykolejila. Martin Ostřanský jistě zapadne do skládačky. Budeme makat, budeme mít tréninky i dopoledne a věříme, že se to v sezoně projeví," řekl Šimon.
Pro klub je motivací i plánovaný přesun Superfinále do Ostravy. "Láká nás to, samozřejmě, ale na druhou stranu nechceme, aby to vyznělo tak, že to všechno děláme jen kvůli tomu. Nebudeme ale tajit, že chceme udělat maximum, abychom se v ostravském Superfinále jednou ukázali," přiznal Lubomír Šimon.


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři