Pokračování projektu "Mladí florbalisté poznávají polské a české Slezsko"

čtvrtek 20.4.2017 | Radana Kahánková |  

V rámci projektu s názvem „Mladí florbalisté poznávají polské a české Slezsko“ se počátkem dubna vypravily týmy FBC Ostrava do polského Opole, kde se odehrál druhý z celkem osmi naplánovaných turnajů.

Pokračování projektu

 
 
 

Brzy ráno vyrazila naše výprava z Ostravy, aby o dvě hodiny později dorazila do haly v Polsku, kde je čekala snídaně a slavnostní zahájení. V rámci turnaje byly týmy rozděleny do tří věkových kategorií – elévů, mladších a starších žáků. Ve všech zmíněných kategoriích skončily naše týmy na prvním místě. Na konci turnaje byl navíc také vyhlášen nejlepší hráč z každého týmu, který obdržel cenu sponzora.
Další částí programu byla návštěva nedalekého Dinoparku. Účastníci se tak mohli dozvědět o tom, jak to vypadalo před několika miliony let, kdy se na Zemi proháněli dinosauři. Večer téhož dne se pak celá skupina vrátila v pořádku do Ostravy.
Cílem této akce je mimo jiné prohloubit florbalovou spolupráci a dobré vztahy mezi oběma státy. Čeští i polští hráči a hráčky tak mají možnost se spřátelit a poznat nejen sebe navzájem, ale také české a polské Slezsko. Podle slov Bronislava Plíhala se tento záměr daří: „Děti si akce užívají, poznávají nová místa a získávají nové známé a kamarády. S jazykovou bariérou problémy nemáme, když občas něčemu nerozumí, pomáháme s překladem“.
 Na programu je dalších šest turnajů, tři u nás a další tři u našeho polského partnera.

 

Související zápas

42.kolo

sobota 29.3.

 

5:0

 


FBC Ostrava

Horní Suchá


Report

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři