Talent do Ostravy! FBC přilákalo Mendreka

čtvrtek 11.5.2017 | VG |  

"Mladou pušku" z Brna ulovil klub FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. V pondělí se k týmu připojí 23letý Jakub Mendrek, dosavadní opora Bulldogs Brno se zkušenostmi z juniorské a už i seniorské reprezentace.

Talent do Ostravy! FBC přilákalo Mendreka

 
 
 

"Kuba je hráč vytipovaný vedením a trenéry. Upozornil nás na sebe před třemi roky ve finále juniorské ligy, které jsme vyhráli právě nad Brnem. On tam byl jeden z nejlepších," uvedl sportovní manažer FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Lubomír Šimon. "Ty dva roky jsme ho sledovali. Ještě loni byl pod smlouvou, takže jsme počkali. Teď jsme se dvakrát potkali v Brně a řekli mu naše představy," líčil Šimon. "Po příchodu Martina Ostřanského jsou naše ambice vysoko. A Kuba nám zapadá do koncepce. Je to pravák s dobrým zakončením a poctivý hráč. Jsme rádi, že ho naše nabídka oslovila."
     A co říká přestupu samotný hráč ?
"Cítil jsem, že potřebuju nový sportovní impuls, abych se dokázal posunout," prohlásil Jakub Mendrek. "Nabídka Ostravy byla pro mě nejvhodnější variantou, abych se mohl na sto procent věnovat florbalu."
    Jakube, kluby, které hrávají o titul pravidelně, se neozvaly ?
Nějaké nabídky byly, ale já jsem se rozhodl pro Ostravu. Podmínky jsou pro mě ideální, můžu se posouvat sportovně, navíc tu mám druhou část rodiny.
    Kde budete bydlet ?
Zatím kousek u haly, což je naprosto ideální.
    Už jste si zahrál i za reprezentaci. Věříte, že vám přesun z Brna do Ostravy pomůže ?
Věřím, že mě to dostane na jinou, vyšší úroveň, budu moct načerpat další zkušenosti. Určitě se budu snažit posunout se ve vývoji, dám tomu maximum a věřím, že se to projeví.
    Nalákal vás třeba i oznámený návrat Martina Ostřanského ?
Je to perfektní mít za spoluhráče takového florbalistu. Zažil jsem to už v Brně, kam se vrátil Aleš Jakoubek. bylo vidět, že takový hráč  týmu obrovsky pomůže mentálně i po sportovní stránce.
    Mezi vaše záliby patří rybaření. Už víte, kam budete chodit na ryby?
Jezdím sem často, takže už to tu znám, i kolem Karviné, takže se nebojím, že by nevěděl, kam jít. Uvidíme, jak to bude s časem.


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři