Jan Křiva se vrací z Brna

úterý 30.5.2017 | LP |  

Obránce Jan Křiva se po roce na hostování v Bulldogs Brno vrací zpět do FBC

Jan Křiva se vrací z Brna

 
 
 

    Po jak dlouhé době se vracíš do Ostravy ?
Do Ostravy se vracím po ročním pauze, během které jsem hostoval v týmu Bulldogs Brno.
    Od kolika let jsi v FBC vlastně hrál ?
V FBC jsem začínal v nějakých šesti letech, když jsem byl v první třídě na základní škole, takže se dá říct, že florbal hraji celý život v dresu FBC (výjimkou byl tedy až poslední rok v Brně).
    Jaká je tvoje nejsilnější vzpomínka na FBC ?
Je pro mne velice obtížné vybrat jednu konkrétní. Nicméně nejvíce mi v hlavě utkvěla sezóna, kdy jsem hrál prvním rokem v juniorské kategorii, tedy sezóna 2012/13. Tehdy se nám podařilo vybojovat mistrovský titul a ačkoli jsme následující sezónu v juniorce titul obhájili, ten první byl pro mne o něco cennější. Paradoxně jsme finále hráli proti Buldokům a důvodem našeho úspěchu byla jednak chuť a určitě také výborný kolektiv, ve kterém zafungovala chemie a v neposlední řadě taky realizační tým v čele s trenérem Koutným, jenž do nás vštípil disciplínu, která byla pro zisk něčeho tak cenného klíčová.
    Kam ses na hostování v Brně posunul a s čím se vracíš zpátky ?
Roční hostování v Brně mě zocelilo především psychicky. Do Brna jsem odešel prakticky pro roční pauze od florbalu, jelikož jsem stál kvůli poranění kolene. Také jsem sám sebe přesvědčil, že pořád chci hrát florbal a chci v tomto sportu něčeho dosáhnout. Po herní stránce to byla taktéž dobrá zkušenost. Bylo dobré zkusit si trochu jiný herní styl, v porovnání s tím, co se praktikuje tady v FBC.
    Co od sebe v následující sezóně očekáváš ?
Jelikož je florbal kolektivní sport, tak očekávám, že budu platným článkem v mančaftu FBC. Každý v týmu má svou roli. Je jasné, že bych chtěl dávat góly a chtěl bych být produktivní více, než v sezóně uplynulé, ale pokud mě bude potřeba více v defenzívě, budu tam a udělám maximum pro vítězství v každém zápase.

Hodně štěstí v sezóně! :)


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři