Chceme do Superfinále, říká posila

středa 21.6.2017 | VG |  

Ženské družstvo FBC ČPP Bystroň Group Ostrava dostalo výrazný impuls. Ze slovenské Spišské Nové Vsi přicházejí čtyři hráčky včetně trenéra. Jsou mezi nimi i dvojčata Paulína a Kristína Hudákovy, které jsou obrovskými florbalovými talenty. Svědčí o tom i fakt, že o ně stály kluby ze Švýcarska i Švédska.

Chceme do Superfinále, říká posila

 
 
 

Nejen o tom, proč si vybraly FBC Ostrava, povídá Paulína Hudáková.
    Zájem o vás i o sestru mělo více klubů. Proč jste si vybraly právě FBC Ostrava?
Zájem o nás projevilo více klubů. S týmem FBC Ostrava jsme však komunikovaly už delší dobu. Nabídli nám dobré podmínky a myslím si, že tento rok má Ostrava našlápnuto na účast v Superfinále. Proto pevně věřím, že naším příchodem a společnými silami k tomu pomůžeme.
    Netáhlo vás to třeba do Švýcarska či Švédska, kde byl o vás údajně také zájem ?
Nedá se říct, že by nás nelákalo působení ve Švýcarsku nebo ve Švédsku, bylo by to skvělé a určitě pro nás i obrovská zkušenost. Společně jsme se sestrou dostávaly nabídky a shodly jsme se na tom, že rok, dva budeme působit v Česku a po čase se uvidí, co dál. Angažmá v zahraničí však nevylučujeme.
    Ze Spišské Nové Vsi vás do Ostravy přijde více, dokonce i trenér. Usnadnilo vám to rozhodování ?
Působiště spolu s námi změnil také náš trenér. Dostal nabídku, kterou neodmítl, a spolu se spoluhráčkami jsme rády, že tam budeme mít člověka, který zná nás a zároveň my jeho.
    Lákal vás do Bohemians reprezentační kouč Jedlička ? Byly byste na očích a samotná Praha je pro mnohé velké lákadlo...
Reprezentační trenér Jedlička věděl, že naše cesty povedou do Herbadentu, nebo do Ostravy, protože komunikoval se svým reprezentačním asistentem Jozefem Gregou, který je zároveň také naším trenérem.
    Co na váš přesun říkají rodiče ? Jak budete zvládat odloučení ?
Nabídky nám spolu se sestrou chodily už během studia na střední škole. Rodiče s tím víceméně počítali, že taková situace po úspěšném ukončení nastane, že se od domova na nějaký čas odloučíme.
    Sledovala jste českou extraligu ? Víte, jaké jsou ambice FBC Ostrava ?
Ve svém volném čase jsem výsledky z české extraligy sledovala, intenzivně a pravidelně to však nebylo. Ambice FBC Ostrava jsou hrát v Superfinále a já i moje spoluhráčky uděláme maximum pro to, abychom týmu k tomu dopomohly.
    Znáte některou ze svých nových ostravských spoluhráček, nebo je pro vás družstvo úplně nové ?
Všechny ostravské spoluhráčky neznáme. Neměly jsme ještě příležitost se s nimi potkat. Pár holek známe z reprezentačních zápasů, ve kterých jsme proti sobě nastoupily, i tak je to ale jen převážně z vidění.
    S čím byste byly spokojené po sezoně, jak z osobního, tak z týmového pohledu ?
Po sezoně by byla spokojenost, kdybychom se dostaly do Superfinále, o kterém už byla řeč. Z osobního hlediska je hlavní to, aby naše rozhodnutí bylo správné a s výběrem klubu jsme byly spokojené. A samozřejmě aby se dařilo aspoň z poloviny tak jako na Slovensku a vyhýbala se nám jakákoliv zranění během celé sezóny.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři