Změna na trenérském postu

čtvrtek 19.10.2017 | VG |  

Superligový mužský tým FBC ČPP Bystroň Group Ostrava má ode dneška nově složený realizační tým. Dosavadní trenér Martin Smeták u týmu skončil, nově ho povedou Michal Trunkát ve spolupráci s Jozefem Gregou a v roli konzultanta jim bude pomáhat klubová legenda Robert Segeťa.

Změna na trenérském postu

 
 
 

"S Martinem Smetákem jsme se rozešli po vzájemné shodě v tom, že tým potřebuje impuls. Martin je poctivý trenér, dával tomu maximum, ale zřejmě nefungovala chemie mezi trenérem a hráči. Ten tým má na víc a potřebuje se soustředit na práci," uvedl sportovní manažer klubu Lubomír Šimon. "Debata s Martinem byla věcná, bez emocí. Shodli jsme se na potřebě změny a že nejefektivnější bude, když přijde jiný trenér, jiní lidé, kteří budou mít jiný pohled. Věříme, že ten impuls tým nastartuje."
Šanci vést tým po svém a prosadit své myšlenky nyní dostane Michal Trunkát. "Chci dál pokračovat v tom, co jsme započali," řekl. "Věřím, že tento impuls bude týmu stačit. Když ne, přikročíme k jiným změnám. Uvidíme, co to udělá s mančaftem. Pokud bude třeba, přijdou radikálnější impulsy," upozornil Michal Trunkát.
Nový kouč bude mít k ruce zdatné pomocníky. Jednak Jozefa Gregu, který před sezonou přišel ze Slovenska spolu s posilami ženského extraligového áčka, jednak Roberta Segeťu. "Jožo má hodně zkušeností ze slovenské extraligy, je i u slovenské ženské reprezentace, kde spolupracuje se zkušeným Michalem Jedličkou. Je to trenér, který chce na sobě pracovat, dál se vzdělávat," vysvětloval tuto volbu Lubomír Šimon. "A Robert Segeťa? Ten se vrací do klubu v pozici konzultanta. Chce navštěvovat tréninkové jednotky, podílet se na obrazu hry týmu. Má myšlenky, které pomohou přenastavit tým, měl by být hnacím motorem změny," zdůraznil sportovní manažer. "Trunkát a Grega budou koučovat, spolu s Robertem Segeťou budou nastavovat herní systém. Budou se bavit, určovat směr týmu," vysvětloval Šimon rozdělení rolí v realizačním týmu. "S Robertem Segeťou se známe roky a teď jsme se shodli, že přišla doba, kdy by mohl znovu nastartovat své působení v našem klubu. Sice ještě má nějakou roli v Opavě, ale věříme, že by to mohlo fungovat. Robert už má děti odrostlejší a může pomoct FBC Ostrava."
Na novou spolupráci se těší i Michal Trunkát. "Joža tolik neznám, musíme si sednout a pobavit se. A Robert má více zkušeností, spoustu dobrých poznatků," dodal nový trenér FBC Ostrava

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři