Klimscha: Vstup do třetí třetiny jsme neměli optimální

sobota 25.11.2017 | VG |  

I když se florbalisté FBC ČPP Bystroň Group Ostrava v superligovém městském derby s Vítkovicemi snažili, na body to zdaleka nestačilo. Doma soupeři ve 14. kole soutěže podlehli 3:11. Jednu z branek FBC Ostrava vstřelil Dominik Klimscha.

Klimscha: Vstup do třetí třetiny jsme neměli optimální

 
 
 

    Dominiku, ve třetí třetině jste dostali sedm branek. Došly vám síly, nebo Vítkovice ukázaly naplno svou sílu ?
Fyzické? Nemyslím si. Mentální? Nejspíše. Vstup do třetí třetiny jsme neměli optimální. Brzký gól a poté nešťastný vlastní. Tyto okamžiky možná nahlodaly naši psychickou sílu. Proměňování následných šancí, které Vítkovice měly, navíc vedlo k ke ztrátě vůle a víry se zápasem něco udělat.
   
Trenér po zápase prohlásil, že výkon týmu nebyl stoprocentní. Měl pravdu ?
Možná nebyl stoprocentní. Nebo možná byl stoprocentní, ale náš stoprocentní výkon třeba není na takové úrovni jako stoprocentní výkon Vítkovic. Proto tam mohl vzniknout takový gólový rozdíl. Ale to vše je jen možná. O tom kde je pravda, můžeme neustále polemizovat. Já jen pevně věřím v to, že my všichni od hráčů až po trenéry dáváme do každého tréninku a zápasu 100 procent. Ani méně ani více. Kdybychom tomu nedávali sto procent, tak mě napadá otázka, proč florbal, aktivitu, kterou tolik milujeme, vlastně děláme?
   
Jak si vysvětlit, že podle trenéra nehrál tým úplně naplno? V derby přece o motivaci nouze být nemůže...
Vysvětlení k názoru trenéra by měl podat asi sám trenér. Necítím, že bych měl pravomoci k hodnocení týmu, od toho zde jsou kapitán a trenéři. Sám za sebe jen mohu říct, že mou snahou v tomto i v ostatních zápasech je podat vždy maximální soustředěný výkon a takhle to mají i ostatní hráči v našem týmu a klubu. Pokud ne, tak ať si dotyční sáhnou do svědomí. Možná že mnozí mě budou mít za naivního, ale věřím, že každý hráč, který za FBC Ostrava nastoupí, jde do zápasu s tím, že tam nechá své maximum!
   
Byl na soupeři znát návrat některých opor, třeba Martina Tokoše ?
Ještě tolik ne, jak půjde znát se závěrem sezóny. Jak Martin Tokoš tak Tomáš Sladký podle mých informací trénují s A-týmem jen krátce. Až se jim naplno dostane systém pod kůži, budou Vítkovice velmi silné.
   
Před sezonou váš tým vyhlašoval útok na semifinále. Teď ztrácíte sedm bodů na play-off. Není to frustrující ?
Ano, do semifinále jsme chtěli a stále chceme. Je to logické. Měli jsme zde postupné cíle. V předminulé sezóně udržet soutěž, v té minulé skončit do 6. místa. Podařilo se nám to. Kam jinam byste chtěli směřovat, než výše. Tudíž semifinále a to stále platí. Před námi je ještě 13 zápasů, pokud dobře počítám, ve hře je 39 bodů. Ano, teď je to možná frustrující, ale na konci základní části se můžeme na tabulku dívat úplně jinak. Musíme se však pokusit bodovat v každém zápase a na nic nečekat!

Fotogalerie

                                       

Kompletní fotogalerie

 

Související zápas

14.kolo

sobota 25.11.

 

3:11

 


FBC Ostrava

Vítkovice


Report

Preview

Muže čeká derby(24.11.2017)

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři