Pozitivní mistrovství, hodnotí rekordmanka Paulína Hudáková

středa 13.12.2017 | VG |  

Útočnice FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Paulína Hudáková se zapsala do historie mistrovství světa. Na právě skončeném šampionátu v Bratislavě se 19letá slovenská reprezentantka stala rekordmankou v počtu kanadských bodů. Paulína Hudáková nasbírala v pěti zápasech 11 branek a 15 asistencí, a překonala tak výkon Švédky Emelie Lindströmové z mistrovství světa v roce 2011 v St. Gallenu. Nejproduktivnější hráčka historie světových šampionátů tehdy nasbírala v šesti utkáních 25 bodů za 9 gólů a 16 přihrávek.

Pozitivní mistrovství, hodnotí rekordmanka Paulína Hudáková

 
 
 

    Jaké to je být rekordmankou mistrovství světa ? Dostala jste se i do All Stars šampionátu.
Je to skvělý pocit uspět v tak mladém věku, překonat rekord a dostat se do All Stars. Samozřejmě si uvědomuju, že na dalším šampionátu se body nebudou sbírat už tak lehce a nebude to tak jednoduché. Jak zmínil hlavní trenér: „Nemůžu usnout na vavřínech.“ Tento úspěch mi dodal odvahu a motivaci i nadále na sobe pracovat, abych se mohla vyrovnat dalším skvělým hráčkám na světě. Nemůžu se takovým úspěchem uspokojit.
   
Jaký to byl pocit stát na jednom pódiu s nejlepšími světovými hráčkami ?
Pocit to byl úžasný. Pokud se však chci v budoucnosti vyrovnat nejlepším hráčkám světa, čeká mě ještě dlouhá a tvrdá práce.
     Cítila jste před šampionátem formu? Nebo vám pomohlo třeba to, že se hrálo v Bratislavě ?
Před šampionátem jsem měla smolné období a nedařilo se mi. Forma nebyla podle mých představ a byla jsem ráda, že se objevila v ten správný čas. A věřím, že ji udržím a bude se mi dařit i v klubu.
   
Jak moc vám prospěl přestup do FBC Ostrava ?
Myslím, že přestup mi určitě prospěl, jak hlavně po fyzické, tak i po psychické stránce. Obávala bych se mého výkonu, pokud bych před mistrovstvím zůstala na Slovensku.
    Trenér vaší reprezentace Michal Jedlička býval obávaný kanonýr. Radil vám nějaké finty v zakončení ?
Před každým zápasem jsme měli dostatečný videorozbor na to, abychom byly na soupeřky připravené. Rady tam určitě byly a je vidět, že „Bedla“ tomu věnuje všechen svůj čas, a všechno, co radil, to vyšlo.
Jak byste zhodnotila výsledek vaší reprezentace?
Výsledek hodnotím pozitivně, před šampionátem jsme si stanovili určitý cíl, který jsme splnili.

    Teď se vracíte do Ostravy. S jakým extraligovým cílem ?
Jednoznačně účast v Superfinále.
   
Jak dlouho vydržíte v FBC? Po takovém představení jste musela dostat spoustu nabídek, ne ?
Máme za sebou víceméně čerstvý přestup, takže tím se zatím nezatěžuji. Samozřejmě mám před sebou dlouhou florbalovou kariéru a nerada bych ji ukončila bez toho, aniž bych nevyzkoušela nějaké zahraniční angažmá.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři