Kvalifikace na Slovensku byl sen, líčí Čonka-Skyba

středa 7.2.2018 | VG |  

Slovenský reprezentant Filip Čonka-Skyba hrající superligu v barvách FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, má za sebou kvalifikační turnaj na mistrovství světa. Turnaj se konal v Nitře a slovenskému národnímu výběru se povedlo kvalifikovat se do Prahy na světový šampionát.

Kvalifikace na Slovensku byl sen, líčí Čonka-Skyba

 
 
 

    Cíl, dostat se na MS, jste splnili. Jste s kvalifikací spokojeni ?
Kvalifikace dopadla úspěšně, plné tribuny, skvělí fanoušci, každý zápas v televizi. Znáte to, jak je řecký týden v Lidlu, tak tohle byl florbalový týden na Slovensku. Sledoval to každý a co dodat - byl to sen :-)
    Jaké byly zápasy se Slovinskem a Francií ?
Zápas se Slovinskem byl velmi opatrný, měli zkušené legionáře ze Sparty Prahy, konkrétně Košir, Časar a bývalý hráč Sparty Burnik. My jsme hráli s příliš velkým respektem. Za tento zápas jsme nebyli pochválení. Francouzi, to vypadalo jako parta posbíraných chlapů z hokejbalu. Byl to zápas bez nějakých větších emocí, který jsme s přehledem zvládli.
    Proti Německu jste si zajistili postup výhrou 3:2. Nadřeli jste se hodně ?
Tento zápas byl o srdci, bojovnosti a famózních gólmanech na obou stranách. Zápas před více než 2 200 diváky měl pořádný náboj.
    Závěrečný zápas jste hráli se Švédy. Byla to velká škola ?
Po třech zápasech v nohách a postupu na mistrovstsví světa jsme do toho zápasu nešli moc nadšení. Vypadalo to, že jsme se už vzdali. Bál jsem se velkého rozdílu a případného debaklu od Švédů. Ale odehráli jsme velmi dobrou první a třetí třetinu, obě jsme prohráli jen o gól. Ve druhé třetině jsme udělali hodně chyb a Švédi je hned trestali. Stále jsme daleko pozadu, ale ukázali jsme se jim tak, že už nás nikdy ve vzájemném souboji nepodcení.
    Prohráli jste 4:11. Debakl, nebo dobrý výsledek ?
Určitě velký úspěch, škoda druhé třetiny. Ve florbale by potom ten výsledek udělal Slovensku pěkné jméno.
    Z osobního hlediska - dařilo se, nebo to mohlo být lepší ?
Tento bod je pro mě negativem. Dostal jsem velkou důvěru od trénera Koutného, ale nezužitkoval jsem ji, tak jak jsem mohl. Ale nevadí, dám si do pořádku psychiku, moje sebevědomí se změní na přímku, která se nebude měnit a udělám si jméno v Praze na MS 2018 :-)
    Nakolik třeba pomohly zkušenosti z české superligy ?
   
Odrazilo se to na mojí zlepšené fyzičce.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři