To se nesmí stávat, varovala Patakyová

neděle 25.2.2018 | VG |

Blízko výhře nad Chodovem byly florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava ve 21. kole extraligy. Náskok i zápas ale ztratily v závěru při vlastní přesilovce. "To se nám nesmí stávat, pokud chceme jít do Superfinále," zdůraznila Tímea Patakyová.

Jak moc mrzí prohra z Chodova, když jste ve 12. minutě vedly 3:0 ?
Hodně, to by mrzelo asi každého.
    Podařilo se vám soupeřky zaskočit, nebo jak si vysvětlujete ten parádní úvod ?
Nemyslím si, že jsme je nějak zaskočily. Do utkání jsme vstoupily s tím, že prostě vyhrajeme a podle toho ta třetina vypadala, našlo by se tam určitě dost chyb, ale to i na straně Chodova, no nám to tam padalo.
    Třetí gól jste dávala vy. Byla to povedená trefa ?
Snad ano :-) Věděla jsem, kam chci střílet a že to je pro gólmanku nad nohu těžce chytatelné.
    V polovině zápasu se Chodov dotáhl, vyrovnal na 3:3, po dvou třetinách to bylo 4:4. Ukázaly soupeřky jsou sílu, nebo jste polevily ?
Polevily, ale bylo vidět i na Chodovu, ze přeřadil rychlostní stupeň. A ano, sice Chodov srovnal, ale nás srazilo i to, že jsme neproměnily jasné šance do prázdné brány a hned to mohl byt jiný zápas.
    Ve třetí třetině jste šly znovu do vedení, ale závěr vám nevyšel. Zalekly jste se výhry nad týmem z elitní trojky ?
Co na to říct. Asi jen to, že z naší přesilovky, se stala jedna velká nevýhoda, při které jsme dostaly dva góly na 6:5 místo toho, abychom navýšily vedení a dohrály zápas v klidu. To se prostě nesmí stávat, jestli chceme do Superfinále.
    Vy jste za stavu 5:6 mohla vyrovnat z trestného střílení. Kde byla chyba, že se to nepovedlo ?
Tak to je jasné, že v hokejce. Ale ne, věděla jsem, co chci udělat, a i jsem věřila, že ho dám, no bohužel jsem balónek nezvedla dostatečně a trefila jsem nohu gólmanky. Asi budu muset ještě potrénovat.
    Co vám ten zápas ukázal před blížícím se play off ?
První třetina to, že dokážeme hrát vyrovnané utkání s celkem z TOP 3 a že dokážeme být i v určitých pasážích lepším týmem na hřišti, no zápas se hraje ještě další dvě třetiny. Dál nám ukázal, kde děláme chyby, na co si máme dát větší pozor, že rozhoduje každá chyba v takových zápasech.