Příště už to cinkne, věří Tomšová

neděle 8.4.2018 | VG |  

"V sezoně byly lepší a horší chvilky," hodnotí brankářka FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Veronika Tomšová extraligový ročník, v němž družstvo skončilo stejně jako loni v semifinále.

Příště už to cinkne, věří Tomšová

 
 
 

    Veroniko, jak těžká byla semifinálová série s Vítkovicemi ?
Už na začátku jsme věděly, ze série bude velice těžká, protože Vítkovice jsou kvalitní tým. Myslím ale, že fyzicky jsme jim stačily dost slušně, jen po taktické stránce už to bylo horší. 
    Venku jste dvakrát prohrály o gól, doma dvakrát výrazněji. Jak si to vysvětlujete ?
První dva zápasy jsme podaly výrazněji lepší výkon. Možná nám sedla i velikost hřiště, protože jsme měly více prostoru na hru. Také Vítkovice hrály v prvních dvou zápasech trochu jinak a to nám vyhovovalo.
    V čem byly Vítkovice lepší ?
Nejspíše v tom, že dokázaly být více adaptabilní. Rychleji reagovaly na to, co se na hřišti dělo. My jsme navíc má sebe koupily strašné množství chyb a ty dokáží Vítkovice samozřejmě potrestat.
    Jaká byla nálada po první třetině čtvrtého zápasu, kterou jste prohrály 0:4 ?
Bylo trochu dusno. Šly jsme do zápasu s tím, že ho vyhrajeme, ale předvedená hra tomu neodpovídala.
    Teď vyřazení jistě bolí, ale sezonu jste měly docela dobrou ne ?
V sezoně byly lepší a horší chvilky. Jako pozitivum jistě můžeme brát to, že jsme definitně pronikly do Top 4. Naopak černou kaňkou je to, že se nám nepodařilo porazit nikoho z týmů nad námi, i když to bylo mnohdy blízko. 
    Byl znatelný posun oproti předchozí sezoně? Třeba čtvrtfinále jste letos zvládly s přehledem.
Posun tam určitě byl. I když loni pro nás byla Bohemka o mnoho těžším soupeřem než letos Liberec. Ten ale podal velice kvalitní výkon a v zápasech často hrál velkou roli morál celého týmu. Pokud ale chceme pomýšlet na Superfinále, měly bychom následující sezonu čtvrtfinále zvládnout daleko lépe.
    Letos Superfinále nevyšlo. Budete o to hladovější v příští sezoně ?
Samozřejmě. Posouváme se každou sezonu o kus dopředu. Je před námi ještě spousta práce. Ale věřím, že další sezonu už to cinkne.
    Abyste mohly pomýšlet na titul, potřebujete porazit a porážet týmy, které letos byly v elitní trojce. Máte už dost zkušeností abyste věděly, jak na ně ?
Několikrát to v letošní sezoně bylo opravdu blízko. Zápasy končí běžně o jeden/dva góly. Potřebujeme to konečně zlomit, pak už to půjde. Bohužel musím uznat, že zkušenosti a herní vyspělost nám v těchto zápasech chybí. Na tom budeme muset zapracovat.

Fotogalerie

                                                                     

Kompletní fotogalerie

 

Související zápas

SF4

neděle 8.4.

 

4:8

 


FBC Ostrava

Vítkovice


Report

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři