S ambicemi do Ostrava Cupu

čtvrtek 7.6.2018 | VG |  

Sice z ostré letní přípravy, zato s ambice na dobré umístění vstoupí do turnaje Ostrava Cup týmy FBC ČPP Bystroň Group Ostrava.

S ambicemi do Ostrava Cupu

 
 
 

"Letní příprava jede naplno, ale zatím jsme měli jen jeden trénink na hokejkách," prozradil nový trenér mužského týmu Karel Ševčík, který je prozatím ve fázi poznávání hráčů. "Turnaj nebude o sehranosti, ale věřím, že se kluci o výsledek poperou jako ostatní týmy."
Ostrava Cup bude pro tým jednou z prvních prověrek před novým ročníkem extraligy. V něm bude základem dostat se do play off. Pomoci by měly i nové posily. "Už jsme v podstatě domluveni s Jirkou Juhaňákem a Jirkou Bauerem, kteří oba hráli v Brně. Bauer je sice pod smlouvou, ale věřím, že v Brně mu nebudou bránit v přechodu do Ostravy," zmínil sportovní šéf klubu Lubomír Šimon. "Přijde i Vojtěch Mžyk, nejlepší hráč z Havířova, který touží po extralize. S prvoligovým Havířovem v baráži o postup ale neuspěl," dodal Šimon.
Pod novým trenérem si hráči FBC Ostrava musí zvyknout na jiný přístup. "Kluci musí ukázat, že zvládnou vyšší dávky ve všech směrech. Když to nepůjde, budeme tým doplňovat," naznačil Karel Ševčík.
Ženské družstvo začalo s letní přípravou před třemi týdny."Bohužel nás decimují zranění, ale turnaj pro nás bude příjemným zpestřením sezony," podotkl trenér Jakub Robenek. "A kádr by měl prokázat svou kvalitu, budeme se prát o prvenství," zdůraznil Robenek. Mezi soupeři žen bude tradičně silný výběr Citrus Team, odchovankyně FBC Ostrava Denisa Ratajová se domluvila na účasti se dvěma finskými reprezentantkami. "Pro turnaj je to přínos," řekl Robenek.
Turnaj se hraje od pátku do neděle na šesti hřištích v pěti ostravských halách. Centrem klání je Trojhalí se dvěmi hřišti.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři