První prověrkou pro muže i ženy bude Ostrava Cup

čtvrtek 6.6.2019 | VG |  

Poprvé v letní přípravě vezmou florbalisté i florbalistky FBC ČPP Bystroň Group Ostrava do rukou hokejky. Od pátku do neděle je čeká domácí Ostrava Cup.

První prověrkou pro muže i ženy bude Ostrava Cup

 
 
 

"Turnaj bereme jako přípravu a vzhledem k tomu, že se koná během naší letní přípravy, budeme v něm mít dva týmy. Cílem je vyzkoušet co nejvíce hráčů," uvedl trenér týmu mužů Karel Ševčík. "Kluci neměli hokejky měsíc v ruce, tak to bude možná trochu kostrbaté. Nicméně je to zase možnost vyzkoušet nové hráče a nové věci ve hře. Samozřejmě hrát budeme naplno a uvidíme. Výsledek našich týmů nechci předjímat. Přistoupíme k turnaji samozřejmě velmi zodpovědně."
Ševčíkovi svěřenci momentálně absolvují letní přípravu. "Tréninky jsou oproti loňsku ještě tvrdší a kvalitnější. Chceme být na sezonu co nejlépe připraveni. Samozřejmě někteří hráči ještě doléčují zranění po náročné sezoně, konkrétně Erik Moravčík, Honza Křiva, Dominik Klimscha. Ale vše běží podle plánu," konstatoval trenér. "Trénujeme pětkrát týdně, takže náročné pro kluky. Ale těžko na cvičišti, lehko na bojišti," líčil kouč, který už má kádr poskládaný. "Velkou posilou je Honza Binder, který se vrací po úspěšném angažmá ve švédské nejvyšší SSL zpět do Česka, a jsem rád, že si vybral Ostravu. Dále se ze Švýcarska vrací Dominik Klimscha. Přichází skvělý útočník Petr Stejskal, který má obrovský potenciál. Dokončuje se přestup dvou zkušených útočníků z Panthers Otrokovice. Střelec Marek Zapletal a univerzál se skvělou tahovkou Tomáš Sovjak. Samozřejmě se do týmu posunuje i pár mladých talentovaných hráčů," vypočítával Karel Ševčík. "Klíčové je, že se nám podařilo udržet stávající kádr  Před odchodem do Švýcarska dal přednost našemu FBC kapitán Honza Daniš, zůstává Jirka Juhaňák, Jirka Bauer, Erik Moravčík... Mladé pušky Matyáš Šindler a Michal Sládek... Nechci dávat někoho výš nebo níž - všichni kluci mají můj respekt a jsem rád, že tým zůstal pohromadě," prohlásil trenér FBC Ostrava. "Je totiž na co navazovat, posunovat se a být ještě lepší. Kluci jsou hladoví po úspěchu a v sezoně si pro něj půjdeme. Cíl, který je před sezonou utopie, se díky tvrdé práci může stát realitou. Chceme být černým koněm soutěže a uděláme pro úspěch maximum. Budeme muset zapracovat hlavně na tvorbě hry proti slabším soupeřům a na přesilovkách. Chceme hrát moderní florbal, který se bude líbit," dodal trenér mužů.
Ženy absolvují druhý týden přípravy a stejně jako muži zatím trénují bez hokejek. "Turnaj bude pro holky příležitostí zahrát si florbal po dvou a půl měsících, půjdeme do toho bez jakéhokoliv stresu a nervů," řekl trenér družstva žen FBC Ostrava Jakub Robenek. "Ostrava Cup bude pro nás zajímavé zpestření přípravy. Chceme, ať si holky užijí florbal, pojmeme to částečně i jako teambuilding," nastínil Robenek, pro kterého bude Ostrava Cup šancí otestovat posily. "Kristýna Pospíšilová a Michaela Mlejnková se ukážou poprvé v akci v barvách FBC Ostrava, těšíme se," zmínil Jakub Robenek. "Ambice před Ostrava Cupem není třeba hrotit, samozřejmě ale budeme chtít uspět, přistoupíme k turnaji zodpovědně," doplnil Jakub Robenek.

 

Facebook

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři