V prvním kole se ženy utkají se Židenicemi

čtvrtek 12.9.2019 | Týna Zíková |  

Tento víkend odstartuje 1. kolo již 27. sezóny Extraligy žen a kádr FBC ČPP Ostrava se v domácím utkání postaví proti soupeřkám z K1 Florbal Židenice.

V prvním kole se ženy utkají se Židenicemi

 
 
 

FBC ČPP Ostrava
Ženám se v předešlé sezóně dařilo velmi dobře, když po základní části skončily na třetím místě a připsaly si vítězství v poháru ČP. Ve čtvrtfinále se ženy utkaly s Tatranem Střešovice, kterému nedaly žádnou šanci a sérii s přehledem vyhrály poměrem 4:0. V následné semifinálové sérii narazily na Chodov, a i přes velmi vyrovnaná utkání nakonec prohrály poměrem 0:4.

Letos trenér Jakub Robenek doufá v ještě lepší výsledky. Podařilo se mu udržet jádro týmu a ještě získat cenné posily. Do obrany přibude právě bývalá hráčka Židenic Kristýna Pospíšilová a střelecký útok posílí česká reprezentantka Michaela Mlejnková, která přichází z Liberce. „Cílem je odehrát co nejkvalitnější základní část a uspět v semifinále play-off,“ hlásí Jakub Robenek.

K1 Florbal Židenice
Židenicím se poslední sezóna příliš nepovedla. Brněnský celek se umístil na 10. místě tabulky nejvyšší soutěže a musel tak sehrát sérii play-down s Libercem. Crazy girls byly soupeřkami těžkými a Židenice sérii prohrály poměrem 2:4. Druhé kolo play-down se už ale Židenicím vydařilo a Plzeň porazily jednoznačně 4:0 a mohly tak bojovat o záchranu v baráži. Tam narazily na bývalý extraligový tým TJ Sokol Královské Vinohrady. SKV však pro brněnský tým nepředstavoval téměř žádnou hrozbu a Židenice vyhrály poměrem 3:0 na série.

Trenéři Petra Prouzová a Jiří Starý půjdou do sezóny se staronovou sestavou. V kádru bude chybět již zmíněná Kristýna Pospíšilová. Naopak čerstvá mistryně Lenka Novotná se do Židenic vrací po hostování ve Vítkovicích.

Vzájemná utkání loňské sezóny:
FBC Ostrava – Židenice 5:2 (1:0, 4:0, 0:2)
Židenice – FBC Ostrava 3:4p (2:0, 0:1, 1:2 – 0:1)

FBC ČPP Ostrava vs. K1 Florbal Židenice | 14.9.2019 | 17:00 | ČPP Aréna


 

Související zápas

1.kolo

sobota 14.9.

 

8:7

 


FBC Ostrava

Židenice


Report

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři