Muži v prvním kole vyrazí do Liberce

pátek 13.9.2019 | Týna Zíková |  

Nový ročník Superligy, nejvyšší mužské soutěže, je za rohem. V prvním utkání nové sezóny se mužský kádr vypraví na sever Čech, kde se utká proti FBC Liberec.

Muži v prvním kole vyrazí do Liberce

 
 
 

FBC ČPP Ostrava
Výkony mužského celku v loňské sezóně byly jako na houpačce. Na jedné straně muži dokázali vstřelit Znojmu 15 branek nebo utkání s Mladou Boleslaví dotlačit až do prodloužení, na druhé straně však přišli o body v utkáních proti Vinohradům nebo Bulldogs Brno. I přes to se nakonec probojovali na šesté místo tabulky Superligy a dostali se do play-off. Čtvrtfinálovým soupeřem byl Chodov, a i přes to, že ostravští hráči vedli na série 2:1, pražský celek nakonec dokázal sérii otočit a postoupit dál.

V letošní sezóně se očekávají ještě lepší výsledky. Jádro týmu totiž i nadále zůstává a k němu přichází několik posil. Rozhodně největší posilou týmu je gólman Jan Binder, který se po šesti letech v zahraničí vrací zpět do Česka. Mezi další hráče přicházející do Ostravy patří i Tomáš Sovják a Marek Zapletal. „Navážeme na věci, které již fungují. K výborné obraně chceme přidat kvalitu v útoku. Jsme hladoví po úspěchu,“ říká trenér Karel Ševčík.

FBC Liberec
Liberečtí hráči rozjeli minulou sezónu skvěle a vše nasvědčovalo domu, že se tým po devíti letech dostane do play-off. Závěr základní části se však Liberci nevyvedl a po sérii proher spadl až na deváté místo, čím si sice zajistil účast v Superlize pro letošní sezónu, ale do dalších bojů se už nedostal.

Liberec v letošní sezóně přichází o Petra Saláta, Tomáše Marka a Lukáše Veselého, kteří ukončují svou kariéru. V týmu ale i nadále zůstávají jména jako Radek Valeš, Petr Kološ nebo Prokop Ferdan.

Vzájemná utkání loňské sezóny:
FBC Ostrava – FBC Liberec 6:5 (2:1, 1:3, 3:1)
FBC Liberec – FBC Ostrava 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

FBC Liberec vs. FBC ČPP Ostrava |15.9. 2019 | 18:00 | SH ZŠ Dobiášova

 

Související zápas

1.kolo

sobota 14.9.

 

4:3

 


Liberec

FBC Ostrava


Report

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři