Muži v pátém kole vyráží do České Lípy

pátek 4.10.2019 | Týna Zíková |

Další kolo mužské Superligy je tu a elitní mužský celek FBC ČPP Ostrava vyrazí na výjezdní utkání do České Lípy.

FBC ČPP Ostrava
Mužům se zatím v nové sezóně příliš nedaří. Ve čtyřech kolech získali pouze jediný bod, a tak se nachází na třinácté příčce nejvyšší mužské soutěže.

Muži se nejdříve vydali na sever Čech, kde se utkali proti tamnímu celku FBC Liberec. I přes velmi vyrovnané utkání nakonec podlehli domácímu celku poměrem 3:4. Na druhé utkání muži vyrazili do hlavního města, kde je čekal těžký souboj s ACEMA Sparta Praha. Muži nakonec prohráli i toto druhé utkání a to poměrem 4:6. Ve třetím kole čekalo muže ostravské derby proti 1. SC TEMPISH Vítkovice. Po nervy drásající koncovce nakonec FBC prohrálo nejtěsnějším možným výsledkem 2:3. V prvním domácím utkání přivítalo FBC pražského soupeře z Vinohrad. I přes velký boj nakonec muži podlehli v prodloužení poměrem 4:5 a připsali si jeden bod.

Statistiku hráčů týmu vede se sedmi body (4+3) Michal Sládek. Se třemi body se za ním drží hned několik spoluhráčů - kapitán Jan Daniš (2+1), Matyáš Šindler (2+1), Tomáš Sovják (2+1) a Jiří Bauer (1+2).

FBC Česká Lípa
Českolipští jsou na tom bodově o trochu lépe než Ostrava. Mají na svém kontě totiž o jednu výhru navíc. Se čtyřmi body se tak drží na desáté příčce tabulky Superligy florbalu.

V prvním kole Lípa prohrála s Tatranem nejtěsnějším možným výsledkem 4:5. Ve druhém kole však utrpěla vysokou prohru proti Pardubicím a to poměrem 5:11. Ve třetím kole čekalo Lípu na domácí půdě severočeské derby s Libercem, ze kterého nakonec odešel domácí celek s výhrou 3:2. V posledním odehraném utkání si českolipští vynutili prodloužení s Vítkovicemi a po prohře 7:8 brali jeden bod.

Statistiku hráčů vede s osmi body (6+2) Radek Krajcigr. Na druhém místě se drží také s osmi body (4+4) Milan Tichý. Nejproduktivnější trojku uzavírá s pěti body (2+3) Jaromír Ekl.