Ženy v ostravském derby zakončí základní část

pátek 28.2.2020 | Týna Zíková |

Základní část Extraligy žen čeká poslední kolo! V tom se ženský kádr FBC ČPP Ostrava utká v ostravském derby s úřadujícími mistryněmi z 1. SC TEMPISH Vítkovice. Vzájemné utkání utkání letošní sezóny dopadlo lépe pro FBC, když před televizními kamerami ženy zvítězily nad Vítkovicemi v prodloužení poměrem 4:3.

FBC ČPP Ostrava
Ženám se v nové sezóně daří skvěle. Z dvaceti utkání dokázaly vybojovat hned šestnáct vítězství v základní hrací době a dvě výhry si připsaly v prodloužení proti Panthers Praha a právě v ostravském derby proti 1. SC TEMPISH Vítkovice. Na kontě mají pouze dvě porážky, a to proti FAT PIPE FLORBAL CHODOV a K1 Florbal Židenice. Ve dvacátém kole si ženy připsaly velmi důležitou a cennou výhru proti Chodovu! Ženy se tak s pětapadesáti body posunuly na druhé místo tabulky nejvyšší soutěže.

Týmovou statistiku vede s jednasedmdesáti body Michaela Mlejnková, která zároveň vede kanadské bodování celé nejvyšší soutěže. Se sedmašedesáti body se za ní drží Denisa Kotzurová a nejproduktivnější trojici uzavírá s dvaapadesáti body Paulína Hudáková.

1. SC TEMPISH Vítkovice
Úřadující mistryně jasně dominují i v letošní sezóně. Na svém kontě mají pouze jednu prohru z prodloužení právě s FBC. Se dvaceti výhrami za tři body se tak s jednašedesáti body drží na čele tabulky a je jisté, že základní část ukončí na prvním místě a budou mít tak nejlepší výchozí pozici do play-off.

Statistiku týmu vede s šestapadesáti kanadskými body Barbora Husková. Osmatřicet bodů má na svém kontě Denisa Ferenčíková a nejproduktivnější trojici uzavírá s body pětatřiceti Kamila Paloncyová.

1. SC TEPMISH Vítkovice vs. FBC ČPP Ostrava | 1.3.2020 | 14:00 | SC Dubina Ostrava