A-tým mužů posílí Lukáš Pešat

pátek 29.5.2020 | Redakce |  

A-tým mužů posílí Lukáš Pešat. Přečtete si jeho úvodní rozhovor.

A-tým mužů posílí Lukáš Pešat

 
 
 

Ahoj Lukáši, vítej v klubu. Po jak dlouhé době se vracíš zpět do Ostravy?
Zdravím fanoušky FBC, do Ostravy se vracím po krásných třech letech v Otrokovicích.

Máš za sebou angažmá v Otrokovicích, v čem tě nejvíc posunulo?
Otrokovice mě hodně posunuly po celkové životní stránce. Ze začátku to bylo pouze o florbale, kde jsem dostal hodně prostoru na hřišti i mimo něj. Postupně k tomu přibylo i společné bydlení s přítelkyní a skvělá práce v eFlorbalu.

S návratem do Ostravy je spojené i stěhování z Otrokovic zpátky domů do Kopřivnice. Jak se těšíš?
Prozatím jdu zpět do rodné Kopřivnice, kde mám bydlení a budu čekat, jak se cela situace v Ostravě vyvine. Pokud bude vše bez problémů, půjdu bydlet do Ostravy.

Klub ti nabídl pracovní pozici manažera bazénu v našem sportovním areálu. Kdy nastupuješ a jaká bude tvoje pracovní náplň?
Měl bych nastoupit v září, se začátkem školního roku. Přesnou pracovní náplň ještě neznám, ale měl bych se primárně starat o co největší vytížení bazénového prostoru, v dopoledních hodinách. Dále budu ještě částečně spolupracovat s eFlorbalem, kde máme opravdu dobrý kolektiv a bude mi lito tyto lidi opouštět.

Jak vlastně vnímáš celé zázemí, které se v Ostravě povedlo vybudovat?
Klubové zázemí je nadstandardní. I tohle byla jedna z věcí, které mě do Ostravy přivedly. Čím dál víc cítím, že správná regenerace je potřeba. A ideální varianta je, mít wellness přímo na hale :)

S FBC jsi podepsal smlouvu na tři roky, ale necháváš si pootevřená zadní vrátka k zahraničnímu angažmá třeba po dvou letech v klubu. Která liga tě láká nejvíc?
Dostal jsem pár hodně zajímavých nabídek ze zahraničí, ale vzhledem k tomu, že přítelkyně má ještě 2 roky na vysoké škole, řekli jsme si, ze tato vrátka necháme otevřená a já se v Ostravě pokusím dostat na vyšší úroveň. Nejvíce mě láká asi Švýcarsko. Krásná země na život a florbalová stránka by mohla být taky o něco vyšší než v ČR. Pokud však bude všechno šlapat podle domluvy, nebude důvod nikam odcházet.

Odejít do jedné z nejlepších soutěží na světě je vždycky výzva, máš dva až tři roky se na ní připravit. Na co by ses tak ve svém individuálním rozvoji rád v FBC zaměřil, abys ses posunul zase o kus výš?
Určitě se chci zaměřit na fyzickou připravenost. V Ostravě budu mít možnost chodit individuálně do haly, posilovny i bazénu, takže věřím, ze svou hru tímto můžu posunout na vyšší úroveň.

Do klubu přicházíš na pozici centra a do speciálních formací. Máte už s trenéry nastaveno, jak by měla vypadat hra a jaká přesně bude tvoje úloha, nebo je to teprve na startovní čáře?
Samozřejmě nějaký nástřel, jak by to mělo vypadat, máme nastavený. Mám určitá očekávání, která se shodují s očekáváním trenérů a vedeni.

Po konci sezóny byla sice hlášena spousta odchodů z FBC, ale na letní přípravě je k vidění i přes 30 borců, kteří potí krev. Spousta týmů čas od času udělá “restart” a potřebuje obměnit složení týmu. Někomu se to povede více, někomu méně. Co je podle tebe důležité, aby změny a noví hráči fungovali co nejlépe?
Trenéři mají jasnou vizi, jak by měl tým vypadat a podle toho si vybírají hráče. Hlavni bude, aby byla v týmu dobrá chemie, což prý v minulých letech tolik nefungovalo. Viděl jsem zatím jen jména na papíře, ale většinu kluků znám a věřím, ze budeme fungovat podle představ trenérů.

Díky za rychlý úvodní rozhovor, ať se tobě i celému týmu příprava povede co nejlépe a ať máte co nejlepší pozici do startu sezóny!

 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři