Sobotní florbalový maraton

neděle 28.6.2020 | Redakce |

V sobotu sehrály ženy a juniorky přátelská utkání proti Olomouci a Tatranu. Pro všechny hráčky to byly zápasy plné emocí a vzestupů i pádů.

Juniorky:

Hned v 9 ráno se utkaly juniorky proti Olomouci. Ze začátku měly náskok protihráčky, které vedly už 6:3, ale ve druhé třetině naše holky vyrovnaly a odskočily do pohodlného vedení. Konec zápasu byl jako na horské dráze, kdy se Olomouci podařilo přiblížit na rozdíl pouhých 2 branek. Nakonec ale naše juniorky udržely vedení a zvítězily 11:9.

V 5 večer si juniorky zahrály ještě jeden zápas, tentokrát proti Tatranu. Pro některé to byl již třetí zápas v tentýž den, jelikož si vybrané juniorky měly možnost zahrát i za ženy. I když se holky dostávaly do slibných šancí, prostřelit tatranskou gólmanku se jim nepodařilo, a tak prohrály poměrem 8:0.

K zápasu se vyjádřil trenér našich juniorek Luděk Pasecký:

„Výsledkově sice zápas s Tatranem nevypadá, ale směrem k věcem, na které jsme se chtěli zaměřit, šlo o nás nejlepší zápas. Udělali jsme pár individuálních chyb, které soupeř potrestal, a sami jsme neproměnili pár gólovek. Pak už nás dohnalo, že víc jak půlka týmu nabírala zkušenosti i v zápasech s áčkem, takže každá minuta navíc byla hrozně znát a ke konci už měl každý nohy v medu.

Tím se ale dostávám k tomu klíčovému - mnohem víc než zápasů juniorek si vážím výkonů mlaďošek na ženách. I když na svých zápasech ještě nedokážou všechno, co umí prodat, na ženách ukázaly, že mají vysokou kvalitu. A vzhledem k tomu, že náš cíl nejsou mládežnické medaile, ale příprava hráček pro extraligu, je to pro nás výrazně pozitivní zpráva.

Teď náš čeká další kondiční měsíc, tak snad si holky florbal užily a jdeme zase makat 😁“

Ženy:

A-tým žen nastoupil na hřiště v 11 hodin a v prvním utkání se mu do cesty postavily ženy z Olomouce. Po první třetině na tabuli svítilo skóre 4:1 pro FBC. Již známý rival ženám ve druhé třetině trochu zatopil, když srovnal utkání na 5:5 a do šaten se odcházelo za stavu 7:6 pro FBC. Třetí třetinu si ženy už ale pohlídaly, neinkasovaly žádný gól a nakonec se těšily z výhry 13:6.

V 7 hodin večer naše ženy uzavřely herní sobotu zápasem proti Tatranu. Po první třetině Tatran vedl 2:0 a inkasoval až v třetině druhé, kdy FBC snížilo na 2:1. Pak ale rivalky z Prahy opět odskočily do vedení a vedly už 4:1. Ve třetí třetině se našim holkám podařilo skórovat jen jednou a Tatran tak zvítězil 8:2.

K zápasům se vyjádřil trenér našich žen Jakub Robenek:

„Proti Olomouci ofenzivně a velmi aktivně pojaté utkání z obou stran. Nepovedla se nám druhá třetina, kde jsme dostali 5 gólů, ale jinak jsme předvedli spoustu pohledných akcí a poměrně solidní kontrolu hry.

Proti Tatranu to byl z naší strany hodně nepovedený zápas. Prakticky celých 60minut se nám nepovedlo chytit a nebyli jsme schopni si vytvářet přes dobře organizovaného soupeře šance.

Závěrem: Turnaj nám ukázal, že máme na čem stavět a zároveň na čem pracovat. Vyzkoušeli jsme nové posily, které se ukázaly ve velmi slušné formě a taky líheň našich juniorek, které ukázaly, že jejich rozvoj směrem k dospělému florbalu je na výborné cestě.Turnaj sloužil jako zpestření letních drilů, probíhal ve velmi přátelské atmosféře a moc rád bych všem zúčastněným poděkoval za účast. Zároveň doufám a věřím, že jsme se před startem soutěže neviděli naposled.“

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt