Starší žáci a dorost vyrazili na Prague Games

sobota 11.7.2020 | Redakce |  

I letos se v Praze konal největší mezinárodní florbalový turnaj pro mládež, Prague Games. Vzhledem k pandemii koronaviru ale tento ročník proběhl v přítomnosti pouze českých a slovenských zemí. Z České republiky na turnaj dorazilo 204 týmů a ze Slovenska 7.

Starší žáci a dorost vyrazili na Prague Games

 
 
 

Za náš klub do Prahy vyrazily hned dva klučičí týmy, a to starší žáci B14 a dorostenci B16. Nyní se pojďme podívat, jak si kluci vedli.

Starší žáci:

Ve středu se skupina B14 utkala s Panthers Praha, které podlehla 4:2, ale v těžkém zápase proti Tatranu si kluci zlepšili chuť a zvítězili 4:3.

Druhý turnajový den naši kluci předvedli skvělý výkon, když remizovali s Chodovem 1:1 a ihned po skončení zápasu naskočili do druhého proti FBK Jičín, který zničili 10:1.

Pátek patřil play-off a naši starší žáci si v osmifinále poradili s Florbal Chomutov, čímž se posunuli do čtvrtfinále, kde na ně čekal již známý soupeř panterů z Prahy. Na ty kluci bohužel nestačili a prohráli 9:0, čímž se s turnajem rozloučili na celkovém 5.-8. místě.

Komentář trenéra starších žáků Ivo Šindlera:

„Skončili jsme ve čtvrtfinále pavouka A tj. 5-8 místo. Není to top, ale z celkového pohledu letošních výkonů je to umístění, které považujeme za uspokojivé. Čtvrtfinálové utkání nám ukázalo naše slabiny a na čem musíme přes léto zapracovat.“


Dorostenci:

Dorostenci se v kategorii B16 ve středu střetli hned se dvěma soupeři. Prvním z nich byl Panthers Praha, který dorost porazil 4:3 a druhý pak Florbal Chomutov, který vynuloval 4:0.

Ve čtvrtek si kluci brzy ráno zahráli proti PSKC Okříšky a odcházeli s drtivým vítězstvím 16:1. O pár hodin později se na palubovce představili proti týmu z Chodova, který porazili 4:1 a skončili tak v základní skupině neporaženi.

V pátečním osmifinále si poradili z Prague Tigers 14:3 a ve čtvrtfinále na ně čekal tým panterů z Prahy. Tomu bohužel těsně podlehli 2:1 a tak se s turnajem rozloučili obdobně jako jejich mladší kolegové, na 5.-8. místě.

Za zmínku ovšem stojí náš kanonýr Daniel Chatrný, který dosud vévodí tabulce střelců ve skupině B16. Za 6 zápasů stihl vsítit celkem 16 gólů a na 4 přihrát.

Komentář trenéra dorostenců Jozefa Gregy:

„Pětka starších žáků mi udělala obrovskou radost. Předčila očekávání. A o hodně, bohužel to nestačilo.“


 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři