Junioři o víkendu předvedli kvalitní výkon

neděle 20.9.2020 | Redakce |

O víkendu junioři odehráli další dva zápasy kvalifikační části. V sobotu 19. 9. porazili Zlín Lions poměrem 9:4. V neděli odehráli druhý zápas proti městskému rivalovi 1. SC TEMPISH Vítkovice. Naši hráči předvedli skvělou hru, ale na soupeře bohužel nestačili a prohráli 4:6.

V první třetině padly dva góly do zlínské brány. Jako první se předvedl Jakub Češek a druhou branku vstřelil Nikodem Gawronski. Úvodní branku druhé třetiny vstřelil hráč Zlína, ale naši junioři odpověděli třemi rychlými góly. Skórovali dvakrát Chatrný a jednou Gawronski. V polovině zápasu došlo k trestnému střílení Zlína, které stav nezměnilo, naopak naši junioři ještě zvýšili náskok dalšími dvěma slepenými góly, které vstřelili bratři Michal a Filip Šubert. Do poslední části tak celky vstupovaly za stavu 7:1 pro Ostravu. Šestou minutu třetí třetiny si zapamatuje Daniel Chatrný, který si v tomto čase připsal hattrick. Během celého utkání získal ještě dva body za asistence. O dvě minuty později byl vyloučen Filip Šubert. Zlín využil přesilovky a snížil na 8:2. Pak Lions skórovali ještě dvakrát po sobě. Dvě a půl minuty před koncem zápasu byl vyloučen znovu F. Šubert. Gawronski zvýšil na 9:4 ještě v oslabení. Na posledních sedm sekund zápasu si kluci zahráli přesilovku, ale skóre zůstalo neměnné.

V neděli juniory čekala odveta proti Vítkovicím. Na začátku otevřel skóre Lukáš Pobořil za naše juniory. Zbytek třetiny byl vyrovnaný. Ze startu druhé třetiny si naši junioři zahráli přesilovku, které nevyužili. Naopak, dostali vyrovnávací gól. Pak je čekala další přesilovka, která už dopadla úspěšně pro naše juniory, které dostal do vedení Chatrný. Vítkovice byly pohotové a vyrovnaly. Pak kluci z FBC ubránili oslabení, ale vzápětí dostali gól. Vedení Vítkovicím nevydrželo ani deset sekund, když vyrovnal Šimon Soukup. Soupeř se do toho pak pořádně opřel a otočil na 3:5. Ve čtvrté minutě byl vyloučen Matěj Sedláček. Kluci oslabení zvládli ubránit a následovala přesilovka, které využil Nikodem Gawronski a snížil ztrátu na jednu branku – 4:5. Poslední desetiminutovka byla napínavá. Trenér Grega odvolal brankáře, ale bohužel to nestačilo a Vítkovice ještě trefily prázdnou bránu. Junioři tak prohráli poměrem 4:6.

Trenér našich juniorů Jozef Grega své svěřence v komentářích obou zápasů pochválil. K zápasu proti Vítkovicím se vyjádřil takto.

„Další kvalitní utkání. Zápas rozhodla kvalita třetí lajny, kterou měl soupeř vyšší. Děkuji klukům za předvedený výkon. Gratuluji soupeři k prvnímu místu ve skupině.“

Další kolo juniory čeká v sobotu 27. 9. v 15:00 na ČPP Aréně, kde přivítají Zlín Lions. V neděli ve dvě odehrají poslední zápas proti FBS Olomouc na hale SH Čajkaréna Olomouc.

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt