Muži mají před sebou herní prodloužený víkend

středa 23.9.2020 | Redakce |

Muži v sobotu 26. 9. zavítají do Prahy, kde v 16:30 odehrají čtvrté kolo Livesport Superligy proti týmu FAT PIPE FLORBAL CHODOV. V pondělí pak přivítají na domácí palubovce BLACK ANGELS. Utkání se odehraje v 18 hodin.

S Chodovem se muži v loňské sezoně setkali v devátém kole. V prvních dvou třetinách byli skórově úspěšnější naši muži. Do třetí třetiny týmy nastupovaly za stavu 5:3 pro FBC. Během sedmi minut Chodov otočil na 5:6 a minutu a půl před koncem třetiny naši muži dorovnali. Šlo se tak do prodloužení, které ani přes vyloučení na straně soupeře nerozhodlo. V nájezdech už rozhodl hráč Chodova a utkání tedy skončilo 6:7 pro Chodov.

Druhý zápas proti tomuto týmu už tak úspěšný nebyl. Úvodní branku sice vstřelil Michal Sládek, zbytek třetiny ale patřil soupeři. Do druhé třetiny týmy vstupovaly za stavu 1:4 pro Chodov. Hned ve druhé minutě soupeř ještě zvýšil o jednu branku. Za pět minut se ozvali i naši muži, ale soupeř odpověděl třemi rychlými góly. Na začátku závěrečné části byl stav 2:8. Naši muži to v poslední dvacetiminutovce rozjeli a vstřelili dva góly po sobě, pak se ozval naposledy Chodov a skóre uzavřel Malajka za FBC Ostrava. Dvacet minut bohužel nestačilo na nápravu předešlých dvou třetin a muži tak prohráli poměrem 5:9.

Black Angels se v tabulce Superligy umístili, hned za FBC Ostrava, na jedenácté příčce. S tímto týmem neměli muži v minulé sezoně sebemenší problém a oba odehrané zápasy vyhráli s poměrně bezpečným náskokem. V sedmém kole naši muži už po první třetině vedli 4:0, ve druhé třetině soupeř snížil na 4:2. Poslední dvacetiminutovku si týmy rozdělily – v první polovině skórovali naši a v padesáté minutě bylo skóre 7:2. Ve druhé půlce dvakrát skórovali Bleci a uzavřeli tím skóre na konečných 7:4 pro FBC Ostrava.

Ve druhém vzájemném utkání už naši muži věděli, do čeho jdou a po vyrovnané první třetině, která skončila za stavu 2:2, už měli naši muži jasnou převahu a zvítězili tak poměrem 11:6. Toto utkání bylo ve znamení bodových hodů. Čtyři body za hattrick a asistenci získali rovnou dva naši hráči – Eichner a Bauer a tři body získali Sládek a Daniš. Dalších pět hráčů z řad FBC Ostrava získalo po jednom bodu.

Poslední zápas proti BLACK ANGELS si připomeňte zde.