Junioři si zabojují o postup s Gullivers

úterý 29.9.2020 | Redakce |

O prodlouženém víkendu naši junioři odehráli poslední dva zápasy ve skupině. V neděli junioři přivítali na ČPP Aréně tým Zlín Lions, který vysoko porazili poměrem 15:4. V neděli kluci odehráli poslední zápas s Olomoucí, který ovládli až ve třetí třetině a vyhráli 12:6.

Proti Zlínu se klukům skvěle dařilo po celou dobu utkání. Na začátku první třetiny naši junioři vstřelili tři rychlé góly, ke kterým pak přidali ještě dva a ve dvanácté minutě už vedli 5:0. Pak ale soupeř snížil na 5:2. Druhá třetina byla vyrovnanější, po třech brankách vstřelených do zlínské brány soupeř znovu snížil dvěma slepenými góly na 8:4. Do poslední třetiny chlapci vstoupili na sto procent a vstřelili dalších sedm branek a žádnou neinkasovali. Konečné skóre tak bylo 15:4 pro FBC Ostrava. V utkání bodově zazářili Daniel Chatrný a Matěj Sedláček, kteří získali oba po šesti kanadských bodech (4+2).

Druhý víkendový zápas proti Olomouci začal ve prospěch soupeře, kdy na konci první třetiny naši junioři prohrávali 2:1. K vyrovnání došlo až ve dvaatřicáté minutě a chvíli nato kluci otočili. Soupeř vzápětí dorovnal, ale naši junioři během jedné minuty obrátili na 5:3. V poslední minutě druhé třetiny ještě Olomouc snížila. Na začátku poslední části junioři FBC Ostrava vstřelili dvě rychlé branky a na tabuli svítilo skóre 7:4 pro Ostravu. Do čtyřbrankového vedení svěřence Jozefa Gregy dostal Jakub Češek. Olomouc pak vstřelila dva rychlé góly, což naše juniory naštěstí nerozhodilo a během tří minut před koncem třetiny zvýšili o další čtyři góly na konečné skóre 12:6. Hráčem utkání se stal Jakub Češek, který získal šest kanadských bodů za pět gólů a jednu asistenci. Stejný počet bodů získal i Daniel Chatrný (3+3) a hattrick vstřelil i Adam Gábor, který si k němu připsal jednu asistenci.

O své místo mezi dvanácti nejlepšími juniorskými týmy v republice se hráči poperou o víkendu 3. a 4. října s týmem Sokol Brno I EMKOCase Gullivers.

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt