A-tým juniorek snad načal novou neporazitelnou šňůru

neděle 6.2.2005 | Filip Dadok |  

Bez několika marodů jsme stejně jako naše béčko nastoupili k 17. a 18. kolu ve sněhem pokryté Bystřici nad Olší, kde jsme netradičně hráli na 2 útoky a 3 obranné dvojice (ovšem s rotující reprezentantkou Barborou Zlámalovou). A po poměrně dlouhé době jsem z týmu cítil velkou sílu a odhodlání, předvedeným výkonem zejména ve druhé klání jsem mile překvapen a hráčky za něj bezpochyby zaslouží pochvalu, stejně tak i výborný výkon rozhodčích Ivo Neuwirtha a pana Skřivánka (jaký kontrast s druhou dvojicí sudích!).

A-tým juniorek snad načal novou neporazitelnou šňůru

 
 
 
Začátek zápasu byl hodně rozháraný, soupeř nastoupil bez respektu a rozhodně neměl méně ze hry. První gól tak padl až na konci deváté minuty, skórovala Petra Holubová po vybídnutí Petry Schmidtmeyerové. Tato branka přinesla do naší hry uklidnění a po téměř zbytek zápasu jsme se přenesli na polovinu soupeře. Ten sice nerezignoval, nebyl však schopen čelit našemu vzrůstajícímu tlaku a do konce první třetiny inkasoval ještě dvakrát z hole kapitánky Adely Navrátilové (as Andrea Vojnarová) a Barbory Škopkové (as. Petra Schmidtmeyerová). Autorka posledního gólu si v tomto utkání připsala na konto ještě další tři a přidala i 2 asistence a dala tak rozpomenout na své loňské bodové žně. Celkem 5 kanadských bodů si připsala kanonýrka Andrea Vojnarová (3+2), 5 bodů za 2+3 Adela Navrátilová, čtyři body za 2+2 Petra Holubová. Všichni máme určitě radost z první ligové trefy pro obránkyni Kateřinu Klimšovou, která těsně před uzávěrkou soupisek přešla z našeho B-týmu, a která by tak mohla setřást část nervozity a navázat dále na stoupající výkony i z ženské ligy. Přestože na brankářku Kateřinu Honkýšovou šlo pouze 9 střel, nejednalo se o bezvýznamné pokusy, o to větší koncentrovanost tak musela vynaložit.

FBC Pepino Ostrava - ZŠ Těšany 1.FbC Aligators 12 : 0 (3 : 0)(5 : 0)(4 : 0)

I druhé vzájemné utkání skončilo rozdílem jediné branky, nicméně štěstí je třeba jít naproti a my jsme soupeře přehrávali od úvodního hvizdu. Perfektně se nám vyvedl úvod zápasu, kdy kombinaci výtečně hrající útočné dvojice Adela Navrátilová-Andrea Vojnarová se druhá jmenovaná prosadila po nacvičeném uvolnění z rohu hřiště. Ve druhé třetině jsme vyslali na brankáře soupeře jenom 3 střely, na naši brankářku však nešla jediná a to jsme se hned dvakrát museli bránit početní výhodě soupeře. Skvěle nám však vyšel vstup do poslední části, kdy stále ještě v oslabení unikla po křídle až do útočného rohu Adela Navrátilová, která po chvíli driblování s míčkem našla před brankou naběhnutou Petru Holubovou, která, jak se později ukázalo, znovu vstřelila náš vítězný gól. Přestože jsme začali střílet častěji, žádná z ran se již neujala, a protože jsme 52 sekund před koncem po šťastné střele Lipníka inkasovali, závěr zápasu nabyl na dramatičnosti. Sestavená \"eskadra smrti\" (A.N.,A.V.,P.H.,P.N.,B.Z.) však Pitbulky k míčku vůbec nepustila a utkání rozkouskovala v klidu za brankou soupeře. Znovu tedy opakuji: skvělé představení všech, příkladný přístup, atmosféra na střídačce, bojovnost, nasazení. Pokud v tomto neslevíme, ať se tentokrát v play off třesou i Střešovice!

FBC Pepino Ostrava - FbC Pitbulky Lipník 2 : 1 (1 : 0)(0 : 0)(1 : 1)

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři