Derby je tu! Dalším soupeřem mužů budou Vítkovice

úterý 27.10.2015 | Michal Chadim |  

Že je 28. říjen státním svátkem vyhlášení samostatnosti Československa ví jistě každý, ale pro letošní rok má toto datum i jiný význam a to pro ostravské florbalové fanoušky, neboť je čeká 67. ligové ostravské derby

Derby je tu! Dalším soupeřem mužů budou Vítkovice

 
 
 

Městský rival z Vítkovic v loňské sezóně vypadl v semifinále proti Tatranu. Po prvním vydařeném zápase v Praze ale nezvládl následující zápasy a vypadl tak těsně před branami finále. Jednou z příčin bylo nejspíš i to, že se týmu příliš nedařilo v produktivitě. Tu měl nejmenší ze všech účastníků, kteří postoupili do play off. Podobně na tom jsou i v letošní sezóně, neboť jejich 15,7% úspěšnost je druhá nejnižší.

V tabulce se florbalisté rytíře Vítka nacházejí na sedmé příčce a to jen bod před ostravským FBC. Na svém kontě mají po šesti kolech sedm bodů za dvě vítězství a jednu porážku v prodloužení. V minulém kole utrpěly Vítkovice porážku 3:6 od pražských Vinohrad. Mají tak podobnou bilanci, jako ostravské FBC – v Praze ještě letos nevyhrály.

Vzájemné zápasy dopadly v loňském ročníku lépe pro městského rivala. V ostravské ČPP aréně dospěl zápas až do nájezdů, které zvládli lépe vítkovičtí florbalisté. Ten druhý pak už byl v jasné režii Vítkovic.

Vzájemnou bilanci mají v základní části lepší Vítkovice, tu v play off už ale ostravské FBC. Celkově jsou na tom o něco málo lépe florbalisté Ostravy, kteří mají o dvě vítězství více.

V letošním ročníku se jedno městské derby už konalo a to v přípravě před novou sezonou. Utkání, ve kterém dostala přednost řada juniorů, ovládli opět florbalisté Vítkovic.

Tento souboj bude pikantní pro ostravského Adama Zbořila, který před sezónou přestoupil do Ostravy právě z Vítkovic a na druhé straně pak pro Marka Švajného a Gabriela Merthu, ti putovali opačným směrem.

Zajímavosti je i to, že letošní derby jsou naskládaná do jednoho měsíce. Zítra nás čeká zápas na Dubině, 11. 11. se oba soupeři utkají v poháru na půdě ČPP Arény a na konci listopadu pak v odvetném ligovém zápase, které se bude nejspíš konat před kamerami České televize.

Jak už jsme zmínili, tak ostravské FBC se v tabulce nachází na osmé příčce extraligové tabulky. Na svém kontě má šest bodů za vítězství proti Vinohradům a Litvínovu. Zbývající zápasy Ostrava prohrála. Nutno podotknout, že už má za sebou těžké zápasy proti Tatranu, Bohemce a Mladé Boleslavi. V minulém kole muži drželi s Tatranem krok dvě třetiny, jenže v té poslední už Tatran ukázal svou sílu a dotáhl zápas do vítězného konce.

Ostrava by už konečně chtěla proti „silnějším“ týmům bodovat a podle trenéra Smetáka se o to budou chtít jeho svěřenci pokusit právě v derby. „Vítkovice jsou naším sousedem v tabulce. Kluci se navzájem znají a chtěli bychom konečně bodovat. A kde jinde, než právě v tomhle zápase by se nám to mohlo podařit.“

foto: Vlaďka Zoubková

 

Související zápas

7.kolo

středa 28.10.

 

7:1

 


Vítkovice

FBC Ostrava


Report

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři