Dneškem skončila předčasně sezóna našim juniorům.

středa 22.2.2017 | Petr Koutný |  

V úvodu bych chtěl poděkovat všem hráčům za to, jak celou sezónu zvládli. Po mém lednovém příchodu nastala pro všechny otázka, jak to bude s družstvem dál. Musím konstatovat, že jsme nově vzniklou situaci zvládli se ctí.

Dneškem skončila předčasně sezóna našim juniorům.

 
 
 

U většiny hráčů došlo ke zlepšení docházky na tréninkové jednotky. Zvlášť bych ocenil všechny dojíždějící hráče a jejich obětavé rodiče. Jinou stránkou byla morálka během tréninkové jednotky. Pro kluky to bylo někdy těžké, ale zvládli to na výbornou. Spousta kluků měla rezervy, ale časem se opravdu zlepšovali. Museli jsme pracovat na nácviku herních situací, střelby, přihrávek, ale i souhře jednotlivých hráčů. Vždy si musíte uvědomit nutnost spolupráce trenér – hráč a především to, že důslednost a přísnost v tréninku ovlivňuje úspěšnost v zápasech. Díky tréninku byly utvořeny nové návyky.
Další komplikací pro hráče byl i fakt, že si museli zvykat na hru bez hráčů hrajících v mužské složce.  A to byl těžký úkol pro nás všechny. Měl jsem pocit, že u těchto hráčů se někdy dostavilo „sebeuspokojení“ a mysleli si, že když hrají v mužích a mají tam uspokojivé výsledky, bude to stačit i na juniorku. Proto bylo zklamáním pro samotné hráče i celé družstvo, když to v juniorce „nešlo“. Na druhé straně to pomohlo hráčům, kteří v juniorce zůstali. Začali se vyrovnávat v herních činnostech s „muži“ a v některých zápasech je i předčili. A to bylo dobře. Nerad bych se pouštěl do hodnocení jednotlivých hráčů, vždy byl pro mě důležitý kolektiv.
Družstvo má v sobě velký potenciál, a pokud se ho podaří udržet pohromadě, věřím, že se i ostatní hráči začnou objevovat v mužské kategorii. Jde jen o to, a tak je to i v životě, zda si uvědomí, že svůj rozvoj mají ve svých rukách.
V závěru bych chtěl poděkovat všem rodičům hráčů za jejich podporu, trpělivost a čas, který svým dětem věnují. Klobouk dolů!!! Poděkování patří i FBC za vytvoření podmínek.
Největší dík však patří Vám hráčům za trpělivost s mojí osobou.
Petr Koutný


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři