Domaci kolo st.žáku

pondělí 10.11.2014 | FL |  

Po sobotní fantastické výhře našeho áčka na domácím hřišti se hned v neděli ráno představili v ČPP Aréně starší žáci. Po sedmé hodině se už všichni kluci pod vedením trenéra Komačky poctivě rozcvičovali. V 8 hodin na nás čekal druhý tým tabulky.

Domaci kolo st.žáku

 
 
 

FBC Ostrava – FBC Vikings Kopřivnice 5:3 ( 2:2, 2:0, 1:1 )

sestava : Kolajta, Flašar, Sasin, Sasyn, Kaloč, Soukup, Matoška, Vítovec, Czyž Josef, Czyš Karel, Liška, Gavenda, Stuchlík, Žídek, Kašík, Glinc, Jeřábek, Kutěj

střelci branek : Soukup, Flašar, Stuchlík, Kaloč ( sam.nájezd), Czyš J.,

vyloučení : Czyš J., Sasyn, Sasin

Tentokrát od první minuty kluci zodpovědně přistupovali ke všem úkolům stanovených trenérem. Přesto jsme se dopustili individuálních chyb po kterých šel soupeř dvakrát do vedení. Pokaždé se nám však podařilo vyrovnat. V druhé třetině, ale kluci začínali přebírat aktivitu a soupeře přehrávat. Kopřivničtí Vikingové začali chybovat. Naši hráči tentokrát příkladně bojovali a byli i střelecky při chuti. Výsledek se pomalu začal rýsovat. Aktivním napadáním a precizní obranou jsme soupeře přehrávali. Zvláště akce trojice Kaloč, Flašar, Soukup působily soupeři značné starosti. K uklidnění přispěl i mazácky zahraný samostatný nájezd Dominika Kaloče. I přes chvilkové polevení drželi kluci režii utkání pevně.

Kdyby naši kluci přistupovali ke všem zápasům z takovým nasazením a bojovností, tak by jsme byli v tabulce o pár míst výš. Jsou to však ty kdyby….

Za výkon proti druhému celku tabulky zaslouží celý tým pochválit. Většina kluků hrála téměř na hranici svého umu. Někteří se však musí zamyslet nad tím jestli k zápasu nebo na trénink se chodí jen tak si zahrát a nebo chtít se naučit florbalovému umění a reprezentovat svůj klub FBC Ostrava.

FBC Ostravaava – FBC Český Těšín 9:4 (1:2, 3:1, 5:1)

sestava: Kutěj, Flašar, Sasin, Kaloč, Sasyn, Soukup, Matoška, Vítovec, Liška, Czyž Josef, Czyš Karel, Gavenda, Stuchlík, Židek, Kašík, Glinc, Jeřábek, Kolajta

střelci branek : Kaloč 3, Soukup 2, Flašar, Sasyn, Sasin, Czyž K.,

vyloučení : Czyš J., Žídek, Flašar

V druhém nedělním utkání na domácím hřišti jsme nastoupili proti poslednímu týmu tabulky. V letošní soutěžním ročníku celek Č.Těšína ještě nezískal ani bod.

Přes trenérovo varování, že žádný soupeř není slabý a krocení euforie po předchozím vítězství nastoupili kluci proti poslednímu týmu tabulky neskutečně nedisciplinovaně. Nic se nemůže stát, jsme v pohodě… Jako partička, která si jde po škole jen tak zahrát. Pohyb na hřišti žádný, přihrávka spoluhráči byla cizí slovo, nasazení nulové. Hrát proti nám kvalitnější soupeř tak jsme mohli po první třetině klidně o čtyři branky.

V první pauze, kdy většinou klidný trenér Komačka musel „zvýšit“ hlas a domluvou kluky postavit zpět na zem. Drobné přesuny v sestavě a trenérova

slova kluky nakopla a začali hrát. Aktivnější hrou a úspěšnou střelbou se utkání stalo jednoznačným. Jedním z vrcholů zápasu, který celá hala sledovala téměř ve stoje byl samostatný nájezd našeho benjamínka, nejmenšího kluka na hřišti Šimona Soukupa. Z klidem zkušeného matadora si poradil ze soupeřovým brankářem a zavěsil.

Věřme, že si kluci uvědomili, že hrát se musí od první minuty a hrát jako tým ne skupinka sobeckých individualistů, kteří si každý chtějí dat gól.

Příští zápasy hrajeme v neděli 23.listopadu v Havířově proti domácímu Slovanu a ostravským Tigers.


 

Související zápas

6.kolo

neděle 9.11.

 

9:4


FBC Ostrava

Český Těšín


Report

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři