Dorostenky mají bronz

neděle 26.4.2015 | VG |  

Finálový turnaj ligové soutěže dorostenek zastrihl hráčky FBC ČPP BONUSIA Ostrava ve výborné formě, bohužel jeden ne zcela povedený zápas je stál obhajobu loňského mistrovského titulu. V domácím prostředí vybojovaly mladé ostravské florbalistky bronzové medaile.

Dorostenky mají bronz

 
 
 

Cestu turnajem započalo domácí družstvo čtvrtfinálovým dvojutkáním s Tatranem Střešovice. Šlo vlastně o reprízu loňského finále a hráčky FBC ČPP BONUSIA Ostrava si v něm počínaly suverénně. První zápas vyhrály 5:1 díky povedené úvodní třetině, v níž vstřelily tři branky, ve druhém deklasovaly soupeřky poměrem 8:0. "Povedená první třetina úvodního střetnutí nám pomohla kontrolovat vývoj utkání, ale přesto se ve hře objevilo několik věcí, na kterých jsme museli zapracovat. Nakonec se nám povedlo odehrát kvalitní čtvrtfinále," hodnotil kouč Jakub Robenek.
V semifinále narazily jeho svěřenkyně na městské rivalky z Vítkovic. A bylo to pořádně dramatické utkání - chvíli před koncem třetí třetiny vstřelily hráčky FBC ČPP BONUSIA Ostrava branku na 4:3,jenže Vítkovicím se povedlo 28 vteřin před sirénou vyrovnat. A prodloužení netrvalo dlouho - Vítkovice brzy vstřelily rozhodující branku, která rozhodla o prohře FBC ČPP BONUSIA Ostrava 4:5. "Byl to krásný zápas hodný semifinále mistrovství republiky. Jednou prohra přijít musela, o to víc ale bolí, že to bylo zrovna v tak důležitém zápase," litoval Jakub Robenek.
Do závěrečného boje o medaili se ale ostravský tým znovu vzchopil a v souboji o bronz porazil FBŠ Bohemians 6:1. "Bohužel jeden nepovedený zápas nás pravděpodobně stál zlatou medaili, protože forma, v jaké tady holky byly, překvapila i mě samotného," přiznal Jakub Robenek. "Chtěli jsme víc, máme bronz. Ale opravdu ho doceníme asi až po konci sezony," dodal kouč ostravského družstva.


 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři