Dorostenky zvládly i play-off, slaví titul

neděle 4.5.2014 | VG |  

Dorostenky FBC ČPP BONUSIA Ostrava dotáhly povedenou sezonu do zaltého konce. Po vítězství v základní části soutěže zvládly i nástrahy play-off a slaví mistrovský titul.

Dorostenky zvládly i play-off, slaví titul

 
 
 

"Děkujeme holkám za krásnou sezonu, je radost s nimi pracovat," uvedl kouč Jakub Robenek.
Ve čtvrtfinále narazily mladé ostravské florbalistky na celek ze Svitav. "Šli jsme jako první proti osmému celku, ale netušili jsme, co nás čeká," přibližoval Robenek. Přesto ostravské družstvo zvládlou dvojzápasovou sérii suverénně - po výhrách 14:0 a 11:2 šlo do semifinále. V něm družstvo FBC ČPP BONUSIA Ostrava porazilo Tábor 7:0. "Vlastně to bylo jen o tom, jak si holky poradí. Bylo vidět, že tyto týmy nemají odehrané to co my. Naše holky hrají i za juniorky a to jim pomohlo," řekl Robenek.
Boj o zlato svedl dva odvěké rivaly - FBC Ostrava a Tatran Střešovice. "Předpokládali jsme, že kvalita Tatranu bude vyšší než u předchozích soupeřů. Především nás potrápila jejich gólmanka, zachytala výborně," líčil Robenek. Ostravské družstvo po první třetině prohrávalo 0:1, pak se ale projevila kreativita hráček a ve třetí třetině už tým vedl 2:1. "Hráli jsme v podstatě suverénně, ale 15 vteřin před koncem jsme nepochopitelně ztratili balonek a z nesmyslného brejku dostali gól," popisoval Robenek. "Některé holky měly slzy v očích, byly psychicky nalomené. Uklidňovali jsme je, zdůrazňovali, že pořád je ještě před námi prodloužení, ve kterém můžou rozhodnout. Po minutě a čtvrt se prosadila Veronika Káčová a už se slavilo," usmál se Jakub Robenek. Celé družstvo si zaslouží velkou pochvalu, nejen od nás trenérů, ale i od vedení klubu. Pokud budou na sobě pracovat, třeba se dočkají v budoucnu dalších titulů a trofejí, třeba i v extralize."
V zápase o mistrovský titul se vedení ujaly hráčky Tatranu, když vstřelily první branku utkání. Ostravankám se v druhé třetině podařilo vyrovnat a ve třetí části se dokonce ujaly vedení 2:1. Do konce utkání zbývalo 7 sekund, když se hráčkám hostujícího týmu podařilo vyrovnat na 2:2 a na řadě tak bylo prodloužení. To nemělo dlouhé trvání, když v druhé minutě prodloužení vstřelila svůj druhý gól v utkání ostravská Káčová a oslavy zisku mistrovského titulu mohly začít.

Fotogalerie

                                       

Kompletní fotogalerie

 

Facebook

Copyright © 2020 FBC CPP Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři