Dorostenky: Na Gothia Cupu bez prohry až do finále

středa 7.1.2015 | VG |  

Parádní turnaj v kolébce florbalu Švédsku mají za sebou dorostenky FBC ČPP BONUSIA Ostrava. A z největšího mládežnického klání na světě si odvezly stříbro, byť v základní hrací době ani jednou nepoznaly hořkost porážky. Naopak, stejně jako v nejvyšší domácí soutěži své soupeřky častokrát spíše deklasovaly.

Dorostenky: Na Gothia Cupu bez prohry až do finále

 
 
 

"Ve Švédsku bylo fantasticky. Zahráli jsme si zápasy, které u nás v lize nehrajeme. V dorostenkách bohužel máme v naší lize značnou převahu," uvedl za vedení družstva Aleš Poukar.
Ostravské družstvo ukázalo ve Švédsku sílu mistryň republiky už v základní skupině. Nejprve mladé ostravské florbalistky zdolaly švédský Höllvikens IBF 13:0, poté přehrály další švédský tým Sävsjö IBK 8:1, porazily výběr převážně jihomoravských hráček nazvaný Moravské babenky 6:0 a na závěr základní skupiny zdolaly opět švédské družstvo FC Helsingborg 6:1. "A bylo docela fajn vidět, jak týmy ze země, kde je florbal doma, proti našim holkám hrají pouze obranný beton a bojí se, aby nedostaly velký příděl," konstatoval Poukar.
Díky skvělým výsledkům ze základní skupiny postoupilo ostravské družstvo rovnou do semifinále, ve kterém narazilo na švédský Köping IBK. A výsledek? Znovu suverénní výhra 7:1, která posunula dorostenky FBC ČPP BONUSIA Ostrava do finále Gothia Cupu.
V souboji o triumf v Gothia Cupu se ostravské dorostenky utkaly s celkem z Mladé Boleslavi. "Ta na nás umí zahrát. Po základní hrací době to bylo 2:2. No a v nájezdech to bylo o štěstí. Bohužel se nám nevedlo. Jinak jsme s naší hrou velice spokojení. Odvezli jsme si z největšího mládežnického turnaje stříbro, ale i tak je v nás smutek z prohraného finále," dodal Aleš Poukar

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři