ELÉVKYNĚ MAJÍ ZA SEBOU PRVNÍ TURNAJ.

neděle 15.10.2017 | Karin Vavrečková |  

Naše nejmenší berou stříbrnou medaili na prvním turnaji Elévkyň.

ELÉVKYNĚ MAJÍ ZA SEBOU PRVNÍ TURNAJ.

 
 
 

První start sezóny mají za sebou i nejmenší holčičky a sice ELÉVKYNĚ.
Začátek turnaje začaly holky proti duhové Olomouci, a jak jsme vždy měli problém s prvním ranním zápasem, tak letos do něj holky vkročily na výbornou a zvítězily 7:2. V tomto zápase se nejvíce zapsala do statistik Nela Golomová, která vstřelila hned 4 góly. Florbal není pouze o gólech, a proto je nezbytné vyzdvihnout Gabrielu Serynovou, která svým skvělým výkonem hnala svůj tým dopředu a jednoznačně pomohla k výhře.

Druhý zápas nás čekal těžký soupeř z domácí půdy. Naše holky se nezalekly a v tomto utkání překvapivě dominovaly. Navíc nejde vyzdvihnout výkon nějakého jednotlivce, protože tady prcci hráli jednoznačně jako tým, což potvrzuje i vyrovnanost kanadského bodování. Přerov jsme zvládli porazit 9:2.

Do cesty se nám postavila červená Olomouc, která přijela v počtu 4+1. Zde jsme mohli být svědky krásného utkání, kde se gólově prosadila každá hráčka. Žluté dresy byly prostě všude a odnesly si vítězné skóre 21:0. Karolína Žižková si tak s radostí mohla připsat svojí první nulu, kterou si svými stoprocentními výkony jednoznačně zasloužila.

Poslední zápas měl téma FINÁLE. S týmem Vítkovic se holky přely o první místo, a to tak, že opravdu přely. Utkání bylo vyrovnané od samého začátku až do konce a mělo vše na co si vzpomenete, včetně pořádných emocí, či nervozity. Do posledních vteřin nebylo značné, které družstvo zvítězí. Zhruba minutu před koncem jsme prohrávali 8:9, a tak trenéři zkusili odvolat Káju z branky. Toto taktické rozhodnutí se v čase 7:54 zdálo jako dokonalé (remíza totiž ostravským svěřenkyním stačila na celkovou výhru), jenže po buly bylo vše jinak. Vítkovicím se podařilo neuvěřitelně odskočit o rozhodující gól vteřinu před koncem utkání, a tak si neseme porážku 9:10.

Holky nemusí být smutné a nemají se rozhodně za co stydět. Dneska podaly velmi krásné výkony, které jsme ještě loni opravdu vidět nemohli. Na turnaji skórovala také Soňa Klimešová, která hraje teprve rok nebo nejmenší člen smečky, Tereza Kapcová, která si při svém svátku připsala dokonce neskutečných 12 gólů. Dále stojí za zmínku proměněné nájezdy, díky kterým si připisujeme zatím stoprocentní úspěšnost. Na turnaji jsme si pověsili na krk medaili s číslem dvě. Budeme držet pěsti pro štěstí do dalšího turnaje.

 

Facebook

Copyright © 2018 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři