Eichner: Rozhodly nevyužité šance

sobota 9.9.2017 | VG |  

Střelec FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Dominik Eichner se proti Vítkovicím uvedl proměněným trestným střílením, týmu to ale k bodům nepomohlo. V derby FBC Ostrava prohrálo 2:7.

Eichner: Rozhodly nevyužité šance

 
 
 

    Co bylo v utkání klíčové? Byly to přesilovky? Vítkovice tři využily, vy jen jednu.
Za klíčové bych považoval spíše nevyužité šance, protože těch bylo strašně moc, a pokud chceme takove zápasy vyhrávat, musíme být v zakončení stoprocentní. S těmi presilovkami máme už problém dlouhodobě. V minulém zápase jsme nevyužili ani jednu, teď si daly Vítkovice vlastní gól. Nevím, čím to je, na tréninku na tom pracujeme, a pak v zápase předvádíme toto.
    
Spoustu šancí jste měli i ve hře v pěti proti pěti. Chytal Souček tak dobře, nebo se vám střelecky nedařilo ?
Těch šancí bylo opravdu strašně moc. Musíme na tom zapracovat a v dalších zápasech být lepší.
    
Při vašich početních výhodách šli několikrát Vítkovičtí sami na Štěpána Laju. Byli jste tak nervózní, nebo jak si to vysvětlit ?
Nervozitě bych to nepřičítal, spíše naší nemohoucnosti v přesilovkách, kde musíme míčky rychle posouvat, ale děláme přesný opak.
    
Jak moc vás mrzelo neproměněné první trestné střílení ? Kdyby Jakub Mendrek uspěl, stav by byl 2:3 a byli byste v zápase.
Samozřejmě, je to škoda. Kubovi to sjelo a nedal to. Ale na kdyby se nehraje, ten zápas se lámal už tím, kolik šancí jsme neproměnili.
   
Věděl jsi při tvém trestném střílení, co uděláš, nebo jsi to nechal na poslední chvíli podle pohybu brankáře ?
Šel jsem tam s tím, že vím co dělám. Trénuju to a zatím to vychází.
   
Po dvou kolech jste bez bodu, což jistě není ideální. Jaká je nálada v týmu ? Panika asi není na místě, ale chtělo by to zabrat, že ?
Nálada není ideální. Je to situace, ve které jsme určitě být nechtěli. Všichni se musíme probrat a začít makat. Ten tým má na víc, než momentálně předvádí.
    
Tobě se na Vítkovice obvykle daří, v minulé sezoně jsi jim dal 4 góly z 11 střel. I teď jsi skóroval. Čemu to přičítáš? Je to větší motivací, nebo jde o náhodu ?
Nevím, čím to je, snažím se přistupovat ke každému soupeři stejně. Samozřejmě, ta motivace je v derby o něco větší, ale tím to není.
   
Jak jsi viděl své pětiminutové vyloučení? Bylo to hodně přísné? Tvé vyloučení tým přestál bez úhony, ale ve třech dalších oslabeních jste inkasovali. Kde byla chyba, že dlouhé oslabení jste zvládli, ale ta klasická už ne ?
Zdálo se mi to jako docela přísné vyloučení. Snažil jsem se dobrzdit, ale rozhodčí to posoudil, jak to posoudil. Oslabení vezme vždycky strašně moc sil. Je to škoda, protože jsme pracovali na tom, jak ubránit jejich přesilovku, ale stejně se nám to nepodařilo.

 

Související zápas

2.kolo

pondělí 11.9.

 

7:2

 


Vítkovice

FBC Ostrava


Report

Preview

Dnes televizní superligové derby(11.09.2017)

Facebook

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři