FBC těsně podlehlo Future

neděle 10.12.2006 | RaK |

Úřadující vicemistr FBC Ostrava po třech výhrách za sebou vyšel naprázdno, když doma podlehl SSK Future 2:3. O úspěch Pražanů se nejvíce zasloužil Michal Vrtiška, který vstřelil dvě branky a asistoval i u vítězného gólu Michala Soukupa z 56.minuty.

Utkání začali oba dva týmy velice opatrně. Do první vážnější šance se dostal domácí Skácel, který prověřil pozornost Rytycha v brance. V 8.minutě se domácí ujali vedení, když Trunkát zachytil míček, přihrál Koňařovi a ten skvěle našel před brankou nekrýteho Tomicu, který překonal Rytycha v brance. O minutu poté na druhé straně se dostal do šance hostující Tomáš Daniš, kterému však domácí obrana pokus zablokovala. V 8.minutě nebezpečně zahrozili hosté a domácí obrana pozapomněla před brankou Vrtišku, který dvakrát z blízky nebezpečně dorážel. V 10.minutě Svoboda prudkou přihrávkou přes celé hřiště našel nabíhajícího Lukeše, který stal zády k brance těsně minul Rytychovou branku. V 17.minutě zmocnil míčku Michal Soukup a chytrou přihrávkou zpoza branky našel nehlídaného Vrtišku, který rychlou střelou nedal Doležilovi šanci.
Oba dva týmy si v úvodu druhé třetiny vytvořili dvě slibné šance. Do první se dostal Vrtiška, ale jeho pokus zastavil Doležil a na druhé straně se snažil překvapit Rytycha domácí Skácel, ale taky neuspěl. Ve 25.minutě se snažil idividuálně prosadit Chrápek, ale ztroskotal na dobře s formované obraně. Ve 26.minutě opět nedůsledná obrana nechala před Doležilem volného Vrtišku a ten našel skulinu mezi nohama domácího brankáře a míček se štěstím došoural za brankovou čáru. Ve 30.minutě vystřelil tvrdou střelu Kyselý a jeho pokus se otřel o horní tyč a odrazil se nad Rytychovou branku. Na druhé straně se dostal do šance Jan Krupička a těsně minul Doležilovou branku. Ve 35.minutě rozehráli domácí z rohu volný úder a Jan Daniš našel před brankou volného Sysalu a ten střelou bez přípravy vyrovnal na 2:2.
Třetí třetinu začali oba dva celky opatrně. Ve 45.minutě se dostal do šance z hranice velkého brankoviště Polášek, ale mířil jen do dobře postaveného Rytycha. O minutu poté se na druhé straně snažil individuálně prosadit hostující Šebek. Obešel dva bránicí hráče a naštěstí Doležil včas zakročil. Ve 49.minutě se dostal do šance Kyselý, ale jeho pokus nedoletěl až před Rytycha, obrana jej zablokovala. V 56.minutě se dostali domácí pod mírný tlak a Vrtiška zpoza branky nahrává na volného Michalovi Soukupovi a ten nedal Doležilovi šanci. Domácí přidali na obrátkách a snažili se zápas vyrovnat. Ale k vyrovnání nepomohla ani power play.

Hlasy trenérů:
Rolf Franke (FBC Pepino Ostrava).
„V první třetině hráči nedodržovali taktické pokyny, které jsme si řekli před zápasem. Ve druhé třetině jsme změnili naši hru a začali se dostávat do šancí. Po rozehrání standardní situace jsme vyrovnali a byli jsme lepším tým. Škoda jen, že jsme ještě ve druhé časti nevyužili nějakou šanci. Ve třetí třetině byla hra z obou stran opatrná. Poté co jsme inkasovali tak jsme pak otevřeli hru, ale bohužel se už nám vyrovnat nepodařilo.“
Ondřej Sochůrek (SSK Future): „Myslím, že jsme odehráli dobrý zápas. Dobře nám fungovala souhra jednotlivých útoků. V první třetině jsme byli lepším týmem. Potom jsme jako tradičně polevili soupeř se dostal zpět do hry. Ve třetí třetině si myslím, že hra byla vyrovnaná a vyhrál šťastnější tým. “

FBC Pepino Ostrava - SSK Future  2 : 3 (1 : 1)(1 : 1)(0 : 1)
Branky a nahrávky:
8.Tomica (Koňařík), 35.Sysala (J.Daniš) - 17.Vrtiška (Mi.Soukup), 26.Vrtiška (Mi.Soukup), 56.Mi.Soukup (Vrtiška). Rozhodčí: Gavlas, Mašurka. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 212.