Hodnocení je kladné, řekl klubový šéf Franke

pondělí 13.5.2019 | VG |  

Jak viděl uplynulou sezonu šéf FBC ČPP Bystroň Group Ostrava Rolf Franke ? Podle něj sice byly výkyvy, ale celkově je jeho hodnocení pozitivní.

Hodnocení je kladné, řekl klubový šéf Franke

 
 
 

"Co se týká umístění, tak 6. příčka mužů a 3. příčka žen je po delší době nejlepší výsledek, jakého jsme dosáhli, vlastně nejlepší od postupu žen mezi elitu," konstatoval Rolf Franke.
"Ženy sice měly vyšší ambice, chtěly se probít do Superfinále, ale nevyšlo jim to. Bylo fajn, že se v semifinále vyhnuly Vítkovicím, ale částečně jim ublížil triumf v Poháru České pojišťovny, kde ve finále porazily Chodov. Možná si myslely, že to půjde i v ligovém play off, jenže v semifinále extraligy se na nich hned první prohra v sérii podepsala. I když na to měly, tak nedokázaly Chodov porazit," podotkl Franke. "Výsledek je sice pro ně zklamáním, ale v klubové historii jde o nejlepší ženský ligový výsledek."
Muži FBC Ostrava prožili turbulentní sezonu. "Přišel nový trenér Karel Ševčík, první třetina sezony byla fajn, pak to ale byla katastrofa. Proto přišly změny, jak co se týká komunikace do kabiny, tak komunikace s trenéry, přišly impulsy třeba v podobě příchodu Aleše Zálesného a poslední třetina sezony vypadala nejlépe," hodnotil Franke.
V play off narazili ostravští florbalisté na Chodov. "Neměli jsme co ztratit a série s Chodovem byla hodně vyrovnaná. Chybělo málo a mohli jsme přes ně přejít," věří Franke. "Gólman byl famózní, hra dozadu taky, jediný problém byl dávat branky. Pokud bych to měl na někoho "svést", byli by to útočníci," konstatoval s nadsázkou Rolf Franke. "Věřím ale, že tým ze sebe vydal maximum."

 

Facebook

Copyright © 2019 FBC ČPP Bystroň Group Ostrava & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt

Generální sponzoři

Hlavní sponzoři

Partner pro ubytování

Partneři Tipsport Superligy

Partneři extraligy žen

Mediální partneři

Partneři